
Греція назвала умови для відправки своїх миротворців в Україну: на що орієнтуються Афіни
Київ • УНН
Греція погодиться на участь у миротворчій місії в Україні лише за умови припинення вогню, відсутності розгортання на території рф та наявності чіткої стратегії виходу.
Головна умова, яку поставили Афіни від початку - участь грецьких выйськових у миротворчій місії в Україні можливе лише після підписання угоди про припинення вогню.
Передає УНН із посиланням на Η Καθημερινή.
У Парижі триває саміт лідерів з питань безпеки в Україні, на якому розглядаються різні сценарії, що спрямовані на зміцнення миротворчих ініціатив та протидії подальшому розгортанню агресії рф.
Присутність прем’єр-міністра Кіріакоса Міцотакіса на зустрічі щодо України є ще однією можливістю для Греції підтвердити умови участі
Як повідомляє "Kathimerini", глава уряду Греції Міцотакіс повторить чітку умову, "яку поставили Афіни від початку", - участь у міжнародних силах лише після підписання угоди про припинення вогню в Україні.
Загалом передбачається 3 умови, за яких Греція візьме участь у міжнародних силах в Україні:
- угода про припинення вогню;
- відсутність розгортання на російській території;
- чітка стратегія виходу у разі відновлення бойових дій.

Греція виступає за проведення операції під наглядом ООН, вважаючи, що це забезпечить ширшу міжнародну легітимність.
Якщо місія продовжиться, - для Греції варіанти наступні:
- наземне розгортання в Україні;
- військово-морська участь у Чорному морі.
Останній варіант краще узгоджується з оборонними пріоритетами Греції, пише видання.
Втім тут є перешкоди: якщо буде прийнята пропозиція Туреччини взяти на себе командування силами, що патрулюють море, тоді роль Греції слід буде узгодити.
Нагадаємо
Зеленський заявив, що Україні потрібні фінансові гарантії від європейців, зокрема використання заморожених російських активів для оснащення армії.
Президент Франції Еммануель Макрон поговорив з Дональдом Трампом напередодні саміту союзників України. Саміт об'єднав близько тридцяти країн ЄС та НАТО.
Міністр фінансів США заявив, що документ про економічне партнерство вже передано Україні на розгляд.