Глобальне потепління прискорює поширення небезпечних патогенів

Глобальне потепління прискорює поширення небезпечних патогенів

Київ  •  УНН

 • 13669 перегляди

Read in English

Понад 50% людських патогенів посилюються через зміни клімату, показало нове дослідження. Екстремальна погода та міграція людей створюють нові шляхи поширення хвороб, включно з денге та вірусом Західного Нілу.

Більше половини людських патогенів можуть посилюватися зміною клімату, що прискорює поширення хвороб, ідеться в новому дослідженні, опублікованому в четвер групою з понад 100 учених і політиків. Про це пише Bloomberg, передає УНН.

Деталі

Як ідеться в доповіді, цей рік уже став рекордним за кількістю нових і посилених епідемій, а несприятлива погода підвищує ризик захворювань - посухи та повені погіршують якість води і доступність продовольства.

Це, своєю чергою, призводить до збільшення кількості переміщених осіб і створює нові шляхи для поширення хвороб. Тим часом, потепління глобальної температури означає, що комарі, гризуни та кліщі переміщуються в райони, де раніше було занадто холодно, що ускладнює прогнозування захворюваності, йдеться в дослідженні.

«Без істотного скорочення викидів вуглекислого газу ми і майбутні покоління зіштовхнемося з частішими і незвичними захворюваннями», - сказав Туліо де Олівейра, директор Центру по боротьбі з епідеміями та інноваціям Стелленбошського університету в Південній Африці і провідний автор доповіді.

Цього року кількість випадків захворювання вірусом денге досягла максимального річного показника. Також різко зросла кількість випадків захворювання вірусом Західного Нілу: 19 європейських країн повідомили про випадки захворювання. У Східній Африці спостерігаються стрибки стійкості до протимікробних препаратів, пов'язаних із малярією.

За словами де Олівейри, щоб протистояти швидкому поширенню, необхідно забезпечити більшу прозорість спалахів захворювань.

«Оскільки цей спалах поширюється серед домашньої худоби, а тепер і серед свиней, це підвищує ризик пандемії», - сказав він. «США повинні забезпечити повну прозорість, повідомляти про випадки захворювання і вести геномний нагляд у режимі реального часу, щоб полегшити розробку вакцин і терапевтичних засобів».

Інфекціоніст Ольга Голубовська: антибіотикорезистентність - проблема номер один у військових10 вер. 2024, 08:56 • 77147 переглядiв