Газ у Європі дешевшає на тлі заяв Словаччини щодо "рішення" для транзиту через Україну - Bloomberg
Київ • УНН
Словаччина веде переговори щодо альтернативних рішень для транзиту газу через Україну після закінчення поточної угоди. Ціни на газ в Європі знижуються на тлі оптимістичних очікувань щодо постачання у 2024 році.
Європейський природний газ впав в ціні, на тлі того, як прагнення Словаччини продовжувати постачання палива через Україну додає оптимізму щодо постачання у регіон наступного року, повідомляє Bloomberg, пише УНН.
Деталі
Ф'ючерси на еталонні позиції відступили після підскоку на 4,4% у вівторок, що стало найбільшим денним приростом за місяць.
Словаччина, ключовий покупець російського газу, що постачається через Україну, провела серію переговорів із москвою та Києвом, а прем'єр-міністр Роберт Фіцо у четвер планує обговорити "елегантні альтернативні технічні рішення" з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.
"У нас є рішення, щоб Україна не транзитувала російський газ, а натомість це був би газ, який належить комусь іншому", - сказав він, не вдаючись до подробиць.
Видання зауважує при цьому, що залишається мало часу, щоб уникнути зупинки постачання трубопроводом через Україну до закінчення терміну дії транзитної угоди з росією наприкінці року. У той час як Європа загалом знизила свою залежність від москви – а Брюссель заявив, що не зацікавлений у продовженні російських потоків – покупці у східній частині блоку посилюють тиск, аби досягти згоди, пише видання.
Повідомляється, що було запропоновано кілька варіантів збереження транзиту, зокрема з допомогою посередників. Раніше цього року азербайджанська компанія Socar згадувалась як потенційний посередник.
Наразі "це залишається спекулятивним, як і будь-які угоди, що виникають", заявили аналітики Inspired Plc у своїй замітці.
Запаси газу в Європі цієї зими виснажуються швидше, ніж зазвичай, що сприяло зростанню цін на початку грудня. Зупинка транзиту газу через Україну наступного місяця може призвести до ще більш швидкого зниження, Goldman Sachs Group Inc. бачить ризики зниження рівня запасів у сховищах до 39% до кінця опалювального сезону - значно нижче за позначку у 53% цього року.
Континент все ще зможе поповнити запаси наступного літа, "але для цього потрібно, щоб багато чого було зроблено правильно", написала в замітці аналітик Goldman Sachs Саманта Дарт. Це включає відсутність додаткових затримок у майбутніх експортних проектах і відносно "помірне" зростання попиту на скраплений природний газ в Азії.
На північному заході Європи прогнозується м'яка погода до початку січня, і трейдери згортають позиції перед святковим сезоном. Разом з вищою вітрогенерацією та слабким попитом на СПГ з Китаю це допомагає поки що стримувати ціни, пише видання.
Нідерландські ф'ючерси на найближчий місяць, європейський газовий еталон, впали на 3% до 40,65 євро за мегават-годину до 12:17 за місцевим часом в Амстердамі.