Грузинська церква ще не вирішила, як їм ставитись до автокефалії ПЦУ

Грузинська церква ще не вирішила, як їм ставитись до автокефалії ПЦУ

Київ  •  УНН

7 січня 2019, 04:33 • 11524 перегляди

КИЇВ. 7 січня. УНН. Грузинська православна церква зможе висловити свою чітку позицію щодо отримання канонічної автокефалії Православною церквою України, коли ознайомиться з текстом Томосу про автокефалію. Про це повідомляє УНН із посиланням на Радіо Свобода.

Про це повідомив журналістам у Тбілісі місцеблюститель патріаршого престолу ГПЦ, митрополит Сенакський і Чхороцкуйський Шіо (Муджирі). 

За його словами, так ухвалив раніше синод Грузинської церкви: члени синоду мають ознайомитися з документом, після чого буде зроблена заява з цього приводу.

При цьому він додав, що дата нового засідання синоду, на якому розглянуть це питання, ще не відома.

Грузинські засоби інформації нагадують, що, як правило, синод ГПЦ збирається двічі на рік, узимку і на початку літа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грузинська церква готова підтримати автокефалію ПЦУ

Зимове засідання відбулося 27 грудня, і тоді Грузинська православна церква знову не ухвалила рішення з приводу автокефалії української церкви, вирішивши зробити це на наступному засіданні синоду – вже після надання ПЦУ томосу. Тоді ієрархи ГПЦ говорили про те, що серед членів синоду були різні думки щодо автокефалії української церкви, і тому наразі синод поставився до цього питання з обережністю.

Раніше у Грузинській православній церкві заявляли, що не будуть висловлювати ставлення до церковної ситуації в Україні, доки свої остаточні рішення в цій справі не ухвалять Константинопольський Вселенський патріархат і Московський патріархат.

Грузинська православна церква проголосила свою сучасну автокефалію 1917 року, вийшовши зі складу Російської православної церкви. У складі РПЦ вона перебувала від 1811 року, після того, як Російська імперія приєднала до себе Грузію, а РПЦ скасувала давню багатосотлітню автокефалію ГПЦ, що вела свою історію з 5-го сторіччя. Нову автокефалію РПЦ визнала 1943 року, а Вселенський патріархат – 1989 року. У Грузинській церкві є побоювання, що в разі підтримки автокефалії української церкви Російська може офіційно відібрати з її підпорядкування території сепаратистських регіонів Абхазії і Південної Осетії. Наразі вони непідконтрольні ГПЦ фактично, але РПЦ формально визнає ці регіони канонічною територією Грузинської церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оприлюднили текст підписаного Патріархом Варфоломієм Томосу

Нагадаємо, 6 січня, у Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу митрополитові Київському і всієї України Епіфанію.

Як повідомляв УНН, вчора, 5 січня, відбулася процедура підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм.

Нагадаємо, за результатами Об’єднавчого собору в Києві під головуванням представника Вселенського патріархату 15 грудня було створено Автокефальну Помісну Православну Церкву України.

Об’єднавчий собор обрав предстоятелем єдиної помісної УПЦ митрополита Епіфанія.