ESA показало Великий Бар'єрний риф з космосу
Київ • УНН
Космічна місія Sentinel-2 зафіксувала частину Великого Бар'єрного рифу у берегів Австралії. Риф, що є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, знаходиться під загрозою через зміни клімату.

Космічна місія дистанційного зондування Землі "Sentinel-2" Європейського космічного агентства (ESA) показала частину одного з природних чудес світу - Великого Бар'єрного рифу в Кораловому морі біля східного узбережжя Австралії. Знімок опублікований на сайті ESA, повідомляє УНН.
Деталі
Зазначається, що Великий Бар'єрний риф простягається майже на 2300 км і охоплює площу понад 344 000 кв. км. Незважаючи на свою назву, Великий Бар'єрний риф - це не один риф, а взаємопов'язана система з близько 3000 рифів і 900 коралових островів, розділених вузькими проходами.
Район біорізноманіття, рівний за важливістю дощовим тропічним лісам, риф містить понад 1500 видів тропічних риб, 400 видів коралів, сотні видів птахів і водоростей і тисячі морських тварин, включаючи акул, барракуд і черепах
Там додали, що на знак визнання його важливості риф був включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1981 році.
"Коралові рифи в усьому світі регулярно страждають від зміни клімату, забруднення, підкислення океану та браконьєрства. Крім того, вони все більше піддаються загрозі відбілювання коралів, яке відбувається, коли водорості, з яких складається корал, гинуть, змушуючи його біліти. Це явище пов’язане з підвищенням температури води, низькою солоністю та високим рівнем сонячного світла", - йдеться у матеріалі.
Нагадаємо
Нещодавно ESA зафіксувало пробудження чорної діри в галактиці SDSS1335+0728 на відстані 300 млн світлових років. Вона раптово почала випромінювати потужні рентгенівські промені.