До парламенту Сербії подали законопроєкт про "іноагентів"

До парламенту Сербії подали законопроєкт про "іноагентів"

Київ  •  УНН

 • 15891 перегляди

Read in English

До парламенту Сербії внесли законопроєкт про реєстрацію організацій з іноземним фінансуванням. Проросійська партія пропонує штрафи до 17 000 євро за порушення вимог реєстрації.

До парламенту Сербії подали законопроєкт про "агентів іноземного впливу", який спочатку з'явився в росії, а потім призвів до торішніх протестів у Грузії. Про це повідомляє балканська служба Радіо Свобода, пише УНН.

Деталі

Зазначається, що депутати від партії Соціалістичний рух, засновником якої є проросійський віцепрезидент Александар Вулін, подали законопроєкт, що передбачає обов’язкову реєстрацію організацій з іноземним фінансуванням у міністерстві юстиції.

У разі невиконання цієї вимоги пропонується накладати штрафи або взагалі забороняти діяльність таких організацій. Сума штрафів варіюється від 5000 динарів (приблизно 42 євро) до 2 000 000 динарів (близько 17 000 євро).

За словами Вуліна, запропонований законопроєкт відповідає практиці США, де, як він стверджує, фінансування неурядових організацій з іноземних джерел заборонено.

Ймовірно, він мав на увазі закон США про реєстрацію іноземних агентів (FARA) 1938 року. Водночас журналісти пояснюють, що він був ухвалений зовсім з іншою метою: придушення нацистської, а згодом комуністичної пропаганди.

Зараз закон спрямований на протидію відмиванню грошей, корупції, тероризму та уникненню санкцій. Однак, варто зазначити, що FARA не забороняє лобіювання іноземних інтересів і не накладає обмежень на фінансування організацій з-за кордону.

Нагадаємо

У серпні в Грузії офіційно набрав чинності закон про "іноагентів" — його підписав спікер парламенту країни, обійшовши в такий спосіб вето президентки Саломе Зурабішвілі.

Прийняття цього закону викликало обурення суспільства - в країні розпочались багатотисячні акції проти ухвалення цього документа. Критики законопроєкту вважають його аналогом російського, яким кремль придушує свободу слова у своїй країні. 

Після ухвалення закону Євросоюз припинив частину допомоги Грузії, а США відклали військові навчання на невизначений термін.