Дніпропетровський податківець часів О.Клименка допоміг приховати від бюджету 2,3 млрд грн - прокуратура
Київ • УНН
КИЇВ. 16 червня. УНН. Екс-голова Дніпропетровської державної податкової адміністрації Сергій Шинкаренко, який обіймав свою посаду в 2011 році, підозрюється в нанесенні збитків державі обсягом 2,3 млрд грн. Про це УНН повідомили в Головній військовій прокуратурі України.
За версією правоохоронців, ці гроші повинні були потрапити до державного бюджету України. Але вони не дійшли до бюджету через функціонування в регіонах так званих "податкових майданчиків Клименка".
Як пояснили в слідчому органі, принцип податкових майданчикв полягав в тому, щоб замість сплати податків до державного бюджету бізнес користувався послугами місцевих контор, метою яких була мінімізація відрахувань до бюджету країни.
Правоохоронці впевнені, що програма діяла на державному рівні і адмініструвалася керівництвом Міністерства доходів і зборів, зокрема безпосередньо міністром тих часів Олександром Клименком. Безпосередньо на оперативних нарадах з підлеглими О.Клименко вживав терміни "державна програма" і "програмне підприємство".
Для бізнесу це було дешевше, ніж платити офіційний податок. За встановленими правоохоронцями даними, замість 20% податку на додану вартість та від 18 до 20% податку на прибуток, бюджет країни отримував всього 6,67%, а пізніше 9,17%, які і перераховувалися податковими майданчиками.
Чому було обрано саме ці цифри - 6,67% і 9,17%, правоохоронці ще встановлюють.
За наявними свідченнями, послуга "податкового майданчика" з переведення в готівку грошей для бізнесу коштувала в різні періоди від 10% до 14%, з яких 6,67% (а пізніше 9,17%) направлялися до бюджету, 1% розподілявся між місцевими силовиками, решта - передавалася наверх.
До речі, пізніше і ці 6,67%-9,17% стали не доходити до бюджету країни. Але цей епізод злочинної діяльності Міністерства доходів і зборів часів О.Клименка перебуває зараз в розробці, в рамках якого визначається, хто приховав ці гроші, збільшуючи бюджетні діри.
Наявні свідчення вказують і на те, що міністерство торгувало навіть правом на володіння "податковим майданчиком" в регіоні. І коштувало це близько 1 млн дол. США. Таким чином, власником "податкового майданчика" був не чиновник, а бізнесмен, який укладав угоду з Міністерством доходів і зборів з організації діяльності "податкового майданчика" в регіоні.
Прокурори вбачають роль очільників обласних податкових адміністрацій в сприянні роботі податкових майданчиків, невтручанні в їх діяльність і переслідуванні тих підприємств, які не користувалися послугами податкових майданчиків.
"Оскільки схема діяльності "податкових майданчиків", як і вся ця так звана державна програма була злочинною за своєю суттю, всі залучені в неї люди підозрюються в умисному нанесенні збитків державі. Збиток оцінюється в 96 млрд грн, тобто 12 млрд дол. по курсу валют на той час", - повідомили у військовій прокуратурі.
За версією слідства, з цих 96 млрд грн 2,3 млрд грн допоміг укрити один лише дніпропетровський екс-податківець Сергій Шинкаренко.
Його майно правоохоронці вже оцінили в 323 млн грн, що в 50 разів перевищує офіційний дохід його сім'ї з 1998 року.
Серед активів колишнього податківця: база відпочинку в Дніпропетровській області, нежитлові приміщення загальною площею 700 кв. м, квартира в Ялті, дві квартири в Києві, три квартири в Дніпрі, три автомобілі, у тому числі "Lexus LX 570" і мотоцикл.
Після його затримання і доставки в суд, прокуратура просила застосувати до нього арешт з обранням альтернативи у вигляді застави обсягом 350 млн грн. Але суд обрав арешт із заставою в 100 млн грн.
Міністерство доходів і зборів за часів О.Клименка