Державний борг США: голова Мінфіну вимагає дій від Конгресу
Київ • УНН
Міністр фінансів США Джанет Єллен попередила Конгрес про необхідність надзвичайних заходів з 14 січня через боргову стелю. Трамп підтримав скасування межі боргу, хоча його прихильники виступали проти цього.
Міністр фінансів США Джанет Єллен попередила Конгрес, що "надзвичайні заходи" будуть необхідні вже 14 січня, якщо Конгрес не підвищить або не призупинить дію стелі державного боргу, пише УНН з посиланням на Axios.
Деталі
Новообраний президент США Дональд Трамп підтримав скасування межі боргу, попри те, що деякі з його прихильників виступали проти дій щодо підвищення боргу під час правління Демократичної партії.
Дію межі боргу, що відображає суму, яку уряду США дозволено позичати для оплати послуг, включаючи соціальне забезпечення та медичну допомогу, було призупинено до 1 січня 2025 року, коли набрав чинності закон про фінансову відповідальність 2023 року.
Непогашена заборгованість скоротиться приблизно на 54 мільярди доларів 2 січня у звʼязку з "запланованим викупом неринкових цінних паперів, що утримуються федеральним трастовим фондом, пов'язаним із виплатами по Medicare", написала Єллен у листі, адресованому спікеру Палати представників республіканцю Майку Джонсону.
Утім, також вона додала, що Міністерство фінансів США "очікує досягти нової межі між 14 і 23 січня, і тоді Міністерству необхідно буде почати вживати надзвичайних заходів".
"Я з повагою закликаю Конгрес діяти, задля захисту репутації та довіри Сполучених Штатів", - додала Єллен.
Скасування ліміту боргу, ймовірно, вимагатиме підтримки демократів, вказує Axios.
Державний борг США досяг рекордних 34 трильйонів доларів3 січ. 2024, 07:50 • 24070 переглядiв