Через війну в Україні зниклими безвісти вважається понад 20 тисяч людей - Червоний Хрест

Через війну в Україні зниклими безвісти вважається понад 20 тисяч людей - Червоний Хрест

Київ  •  УНН

 • 24669 перегляди

Read in English

Міжнародний комітет Червоного Хреста повідомив, що 23 000 людей зникли безвісти в Україні в результаті повномасштабного вторгнення росії, яке триває вже майже два роки.

У результаті повномасштабного вторгнення рф в Україну, яке триває вже майже два  роки, зниклими безвісти вважаються 23 тисячі людей. Про це свідчать дані Міжнародного комітету Червоного Хреста, пише УНН.

Деталі 

Міжнародний Комітет Червоного Хреста працює, аби з’ясувати долю 23 000 людей, сім’ї яких не мають звісток від них – або тому, що вони потрапили в полон чи були вбиті, або тому, що зв’язок із ними було втрачено після того, як вони залишили свій дім  

- йдеться у пресрелізі.

Зазначається, що до кінця січня 2024 року у співпраці з національними товариствами Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в Україні, Росії та інших країнах, МКЧХ допоміг 8 тисячам родин отримати інформацію про долю чи місцеперебування їхніх зниклих безвісти близьких.

У МКЧХ додають, що протягом останніх двох років МКЧХ отримав понад 115 000 звернень – телефоном, через онлайн-форми, листами чи особисто – від сімей у Росії та Україні, які розшукують своїх зниклих безвісти родичів.

Доповнення 

Зазначається, що у березні 2022 року було створено Бюро Центрального агентства розшуку (БЦАР) МКЧХ, яке співпрацює з обома країнами для для запобігання зникненням людей та для підтримки родин, які шукають своїх родичів по обидва боки від лінії фронту.

Падіння Іл-76: Лубінець заявив, що Міжнародний комітет Червоного Хреста не виконує свій мандат1 лют. 2024, 13:56 • 59576 переглядiв

БЦАР діє як нейтральний посередник між росією та Україною. Воно збирає, централізує, забезпечує захист та передає таку інформацію від однієї сторони іншій. Женевські конвенції передбачають, що сторони повинні повідомляти МКЧХ про всіх захищених осіб, які перебувають під їхнім контролем, що значно зменшує ймовірність зникнення таких осіб.

Не передати цей біль, коли не знаєш, що з твоїм близьким, а це – трагічна реальність для десятків тисяч сімей, які живуть у стані безперервної тривоги. Родини мають право знати долю своїх родичів та, за можливості, підтримувати з ними зв’язок

- розповів голова Бюро Центрального агентства розшуку (БЦАР) МКЧХ Дусан Вуджасанін.

Нагадаємо

Заступник міністра внутрішніх справ України оголосив про продовження на невизначений термін забору зразків ДНК у родичів зниклих безвісти осіб, які проживають за кордоном. 

Ця інформація про ДНК буде додана до Центрального реєстру генетичних ознак людини для порівняння в процесі пошуку зниклих безвісти.