Більшість українців у прифронтових областях вважають, що відновлювати заклади культури потрібно після закінчення війни - опитування
Київ • УНН
78% українців, які проживають на лінії фронту, вважають, що культурні заклади слід відновлювати лише після закінчення війни. Щодо фінансування культурних заходів під час війни думки розділилися: 50% підтримують і 44% виступають проти.
78% українців, які проживають у прифронтових областях, вважають, що відновлювати зруйновані заклади культури потрібно лише після закінчення війни. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною групою "Рейтинг", передає УНН.
Переважаюча більшість (78%) українців вважають, що відновлювати або відбудовувати зруйновані заклади культури потрібно лише після закінчення війни. Відновлення таких закладів зараз підтримують лише 17%
Зазначається, що думки щодо необхідності виділення коштів на культурні заходи під час війни розділили аудиторію опитаних. Так, підтримують такі ініціативи 50% опитаних, не підтримують – 44%, не змогли відповісти – 6%.
Дещо вищий рівень підтримки ідеї виділення коштів на культурні заходи під час війни зафіксований у Дніпропетровській та Одеській областях, найнижчий рівень підтримки – у Херсонській.
Відносно вищий рівень підтримки виділення коштів на культурні заходи під час війни також зафіксований серед молодшої вікової групи (18-35 років) та людей, які користуються послугами таких культурних закладів як бібліотеки та клуби.
Абсолютна більшість вважають, що культурні заходи у їхніх громадах має фінансувати місцева влада (понад 70%). На центральну владу, бізнес, благодійні фонди, міжнародні, громадські організації і фонди покладають ці зобов’язання від 19% до 29% опитаних, на звичайних громадян – 8%. Подібна думка, які і стосовно фінансування заходів фіксується і щодо фінансування закладів культури в громадах. Переважна більшість (72%) вважають, що повинна робити місцева влада.
Нагадаємо
За даними Київського міжнародного інституту соціології, близько третини українців старше 70 років користуються інтернетом щодня, а 80% українців користуються ним щонайменше три години на день.