Цитата
Це “документ, що підтверджує нашу прихильність твердим демократичним принципам, які лежать в основі обох наших країн, а також те, як ми будемо їх застосовувати, щоб відповідати на найбільш значущі виклики сьогоднішнього і завтрашнього дня, — заявив Байден на пресконференції в Білому домі. — Обидві наші країни розуміють необхідність докази того, що демократії зможуть задовольнити потреби наших людей в другій чверті XXI століття. ми будемо відстоювати демократичні принципи і загальні права, коли ми бачимо, що Китай або будь-яка інша країна працюють над тим, щоб підірвати вільні і відкриті суспільства”.
Деталі
У документі йдеться про створення “германо-американського форуму майбутнього” і про “економічне діалозі”. У декларації наголошується, що США і Німеччина вважають НАТО головним елементом забезпечення безпеки Європи і підкреслюють прихильність принципу спільної оборони.
На зустрічі був також підписаний документ про партнерство в галузі енергетики та захисту клімату. У ньому в загальній формі підкреслюється прихильність до боротьби проти кліматичних змін і йдеться про майбутню співпрацю для підтримки енергетичної безпеки і розвитку нових енергетичних технологій.
Байден підкреслив роль Меркель в розвитку трансатлантичних відносин
“Це була дружній обмін думками, — заявила Ангела Меркель. — Нас пов’язує тісне партнерство. Я хотіла б, щоб воно залишалося і після мого відходу з поста федерального канцлера”. За її словами, нові формати співпраці дають хорошу основу для цього.
Візит до Вашингтона став для Меркель останньою поїздкою в США в якості федерального канцлера. У той же час вона стала першим главою уряду європейської держави, запрошеним в Білий дім після обрання нового президента Сполучених Штатів.
Джо Байден високо оцінив заслуги глави німецького уряду в розвитку трансатлантичних відносин. За його словами, Ангела Меркель взяла активну участь в будівництві фундаменту сучасних відносин Німеччини і США, які будуть успішно розвиватися в майбутньому.
Нагадаємо
Наразі Меркель перебуває у Вашингтоні з офіційним візитом, під час якого проводить американсько-німецькі переговори. На порядку денному у переговорах будуть, зокрема, тема України та “Північного потоку-2”.
Зокрема, Байден підтвердив, що Сполучені Штати і Німеччина будуть захищати суверенітет України і підтримувати її трансатлантичні сподівання.