"Абсолютне зло" слід показувати на вході у нічні клуби, аби гості розуміли, завдяки кому вони живуть звичним життям - волонтерка
Київ • УНН
КИЇВ. 8 листопада. УНН. Документальну стрічку «Абсолютне зло» про злочини росіян в Україні слід показувати в нашій державі при вході у нічні клуби, аби гості розуміли, що наразі життя в країні складається не тільки з вечірок, й що війна йде зовсім поряд. Таку думку щодо актуального значення документального фільму в ексклюзивному коментарі УНН висловила активістка та волонтерка Української Громади в місті Любляна (Словенія) Наталія Обревко.
Цитата
«Абсолютне зло» слід показувати в Україні при вході у нічні клуби, аби гості розуміли, що в теперішній ситуації життя в нашій державі складається не тільки з каскаду гульок та вечірок, що жорстока війна йде не десь далеко, а вона тут, поряд. І в цій війні під російськими бомбами і снарядами, внаслідок знущань і тортур з боку російських окупантів гинуть і діти, і літні люди, і такі самі молоді хлопці і дівчата. Розваги – це звичайно річ непогана, але треба, щоб «золота» молодь зрозуміла, якою ціною й завдяки кому дається кожний день відносно мирного життя у столиці та інших тилових містах Україні», - підкреслила вона.
На її думку, можливо тоді хоча б частина згаданої молоді обиратиме «більш соціально-відповідальний спосіб життя – почне витрачати кошти не тільки на розваги та дорогі автомобілі, а й на допомогу Силам оборони України та українцям, які постраждали від російської агресії».
За словами Наталії Обревко, ця стрічка має «дуже великий психологічний та інформаційний вплив на аудиторію».
На її думку, перегляд стрічки для цивільної людини, яка не бачила всього цього на власні очі, навіть якщо це громадянин України, не кажучи вже про громадянина іншої держави, має, м’яко кажучи, дуже потужний психологічний ефект.
«Після презентації фільму організатори заходу спілкувалися з військовими, які акредитовані при посольствах інших держав у Любляні, і один офіцер з країни НАТО, який ніколи в житті в Україні не був, сказав: «Слухай, я в шоці від побаченого. Якби у мене була можливість, взяв би зброю й пішов би вбивати російських окупантів в Україні». І це реакція військового, який знає, що таке війна. Свого часу він був і в Іраку, і в Афганістані, і в інших «гарячих точках» нашої планети. Тобто, якщо така реакція на фільм у професійного військового, то можете собі уявити, які враження цей фільм справить на цивільну публіку», - підкреслила Наталія Обревко.
Вона повідомила, що оскільки не всі бажаючі змогли прийти на презентацію, їм було надіслано посилання, за яким цей фільм знаходиться у вільному доступі в мережі Інтернет. Як пізніше зазначали ті, хто передивився документальну стрічку, вона є справжньою «інформаційною бомбою», яка показує безпрецедентний рівень жорстокості та повну відсутність людяності у російських військових. Вони додавали, що під час перегляду фільму вони інколи були змушені зупиняти відео та робити перерви, оскільки «психіка нормальної людини відмовлялася сприймати жахливість інформації, наданій у цьому фільмі».
На думку волонтерки, автор фільму Андрій Цаплієнко та його команда зробили «потужну роботу, яка є дуже вчасною, оскільки орієнтована в першу чергу на іноземну аудиторію, яка вже починає інколи показувати певні ознаки втомленості від російсько-української війни».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Абсолютне зло» - лише частина великого процесу з доведення злочинів росії - автор фільму про його мету
«Розказувати більшості українцям, які жахіття несе російська федерація, нашим людям не треба - вони і так знають, а от черговий раз показати іноземцям, що росія – це те саме абсолютне зло, яке має бути знищене негайно, варто. Адже, як сказав Андрій Цаплієнко у своєму виступі на презентації фільму: «якщо зло не буде покаране, то воно обов’язково повернеться з подвійною силою». Очевидним є те, що це зло само по собі не зупиниться на території України - воно, як чорна діра у Всесвіті, буде далі поглинати все більше і більше територій і людей», - підкреслила вона.
Наталія Обревко впевнена, що наразі головним й дуже складним завданням в інформаційному плані є показати іноземній публіці, що саме пережили і побачили та продовжують щодня переживати і бачити громадяни України. Крім цього, вважає вона, іноземцям необхідно постійно пояснювати на реальних прикладах, що сучасна росія – це вже давним-давно не Достоєвський, Толстой чи Пушкін, а справжнє Абсолютне Зло планетарного масштабу. Тому українська активістка впевнена, що команда Андрія Цаплієнка під час створення стрічки, «справилася з цим завданням на відмінно».
Зокрема, вона зазначила, що, говорячи про історію створення стрічки, Андрій Цаплієнко відзначав значну роль матеріалів, які були отримані за результатами різноманітних експертиз, зокрема проведених фахівцями Київського науково-дослідного інституту судових експертиз як джерела перевіреної інформації. Волонтерка переконана, що співпраця з КНДІСЕ під час створення фільму була «дуже правильною ідеєю, тому що одне діло, коли журналіст показує у фільмі чи в своєму репортажі: «…от дивіться хлопці, прилетіла ракета, люди загинули, багато поранених…», а інше – коли треба робити поправку на спосіб мислення і сприйняття інформації представниками політичних кіл іноземних країн». На її думку, переважна більшість західних політиків і дипломатів є доволі прагматичними людьми, тому репортаж одного журналіста, вони часто сприймають, як точку зору людини-очевидця, яка інколи схильна робити висновки під впливом власних емоцій. Але коли показується, що викладена інформація є результатом комплексної та колективної роботи однієї з найпотужніших науково-дослідних структур, то це вже не сприймається, як чиїсь вигадки чи домисли -це офіційний висновок групи експертів, що є беззаперечним доказом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Робота українських судових експертів з фахівцями Міжнародного кримінального суду триває постійно - Олександр Рувін
Експертна оцінка зброї яку використовує росія, результати дослідження масових поховань жертв російського геноциду проти українців, що включені до фільму – це вже сприймається не як особиста думка Андрія Цаплієнка, а як обґрунтований результат роботи спеціалістів провідної науково-дослідної структури, яка спеціалізується на проведенні експертних оцінок. Тому, впевнена волонтерка, тут відпадають будь-які сумніви щодо достовірності наведеної інформації.
Загалом, за її словами, фільм справив величезне враження на іноземних дипломатів. Доказом цього є те, що після презентації вони не продемонстрували звичайний та загальноприйнятий жест ввічливості, задавши кілька формальних запитань. Навпаки, зазначила Наталія Обревко, бесіда з авторами фільму та безпосереднім учасником боїв на російсько-українському фронті продовжувалася набагато довше, ніж це було передбачено – більше двох годин вони ретельно розпитували про стрічку, про події у ній, про реальне ставлення росіян до полонених українських воїнів та цивільного населення на окупованих територіях тощо. За її словами, навіть прозвучало одне запитання, на яке «було дуже складно знайти відповідь: «Звідки така жорстокість у росіян, що стало джерелом тих процесів, які повністю знищили у них таке поняття, як людяність?».
На думку волонтерки, «росіяни є такими жорстокими тому, що вони є садистами - вони ненавидять не тільки інші народи, а й один одного, ставлячись до інших з агресією і жорстокістю». А до українців так ставляться тому, що вони можуть «дотягнутися до нас своїми кривавими руками».
«Якщо вони зможуть «дотягнутися» до інших країн, вони будуть робити те саме. Вони будуть вбивати, ґвалтувати, катувати, бомбити і знищувати все, тому що вони ненавидять країни Заходу навіть більше, ніж вони ненавидять українців», - вважає вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: російські полонені переглянули фільм «Абсолютне зло» - Омбудсман має надію на зміни в їхній свідомості
А, власне, активна участь іноземних дипломатів у обговоренні фільму, на думку волонтерки, підтверджує те, що стрічці «Абсолютне Зло» вдалося привернути «значну увагу іноземців такого високого рангу».
«Питання задавали не просто рядові дипломати та журналісти, а наприклад, державний секретар з питань національної та міжнародної безпеки Офісу прем’єр-міністра Словенії, заступниця посла США, заступниця посла Великої Британії, посол Німеччини, заступник посла Туреччини – тобто політики найвищих ланок влади та керівники дипломатичних установ провідних країн світу, які розташованих у Любляні. Тому з дуже високою вірогідністю можна допустити, що відповідні листи пішли в столиці їхніх держав з їх власними оцінками злочинних дій росії на території України» - резюмувала Наталія Обревко.
Нагадаємо
26 жовтня у приміщенні Представництва Європейської комісії в Любляні (Словенія) відбулася презентація та показ фільму «Абсолютне зло». Це - документальний фільм про злочини російських окупантів відомого українського військового кореспондента Андрія Цаплієнка. За його словами, ідея фільму народилася у співпраці з Офісом Омбудсмена України.
«Ми говорили про те, що хочемо в медійному плані сфокусувати увагу глядача на російських злочинах. А їх, як ви знаєте, чимало. На кінець лютого було зареєстровано 82 тис. кримінальних проваджень щодо злочинів рф. Зараз їх, звісна річ, ще більше. І це все перетворюється на статистику. Тож ми розуміли, що хочемо сфокусувати увагу глядача на конкретних злочинах, конкретних людях», - розповів він.
За словами автора фільму, важливу роль у роботі над кінострічкою відіграв Інститут судових експертиз. Вказаний Інститут має унікальну доказову базу стосовно зброї, яку рф використовує проти України, додав він.
«З Інститутом судових експертиз ми співпрацюємо давно (Київський науково-дослідний інститут судових експертиз - ред.). Маємо досвід роботи в кількох проектах. Річ у тім, що цей Інститут має унікальну доказову базу стосовно зброї, яку рф використовує проти України. Ідеться про ракети всіх типів. Вони знають, що це за ракети. У них є докази того, де ці ракети виробляються, з яких запчастин складаються. Вони знають походження цих запчастин. Те ж саме стосується безпілотників і іншої зброї», - зазначив він.
Додамо, що фільм вийшов українською, англійською та російською мовами. Переглянути фільм можна за посиланням.