500 днів війни для енергетики: Галущенко заявив про втрату 50% усієї енергосистеми

500 днів війни для енергетики: Галущенко заявив про втрату 50% усієї енергосистеми

Київ  •  УНН

 • 770632 перегляди

КИЇВ. 8 липня. УНН. Українська енергетика стала однією з ключових цілей російських атак за 500 днів повномасштабної війни. З 10 жовтня по 9 березня ворог здійснював масовані атаки, було зафіксовано 271 влучання в об’єкти енергетичної інфраструктури. Про це міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив в ефірі національного телемарафону, передає УНН.

Цитата

«Втрачено 50% усієї енергосистеми, включаючи генерацію і систему передачі, які зазнали ударів росіян. На жаль, є об’єкти, які знищені вщент і не підлягають відновленню», - розповів міністр.

Водночас очільник Міненерго підкреслив, що наразі відбувається наймасштабніша ремонтна кампанія за всю історію України.

«Бо обсяг руйнувань величезний, і у нас є завдання максимально відновитися до наступного опалювального сезону», - зазначив Герман Галущенко.

Він наголосив, що Світовий банк оцінив збитки енергетики в 11 млрд доларів, проте ця цифра щодня збільшується.

Цитата

«Після проведеного оцінювання відбувалися наступні обстріли, і збитки вже набагато більші. Наприклад, є велике питання, в якому стані ми отримаємо ЗАЕС після деокупації і скільки нам потрібно буде коштів для того, щоб її відповідним чином відремонтувати і запустити в роботу», - зазначив Герман Галущенко.

Міністр акцентував на тому, що Україна перебуває у постійній комунікації з міжнародними партнерами щодо допомоги у відновленні енергосектору: «Йдеться і про кредитні ресурси, і про грантові кошти, які отримує сьогодні Україна і компанії відповідно на проведення робіт».

Герман Галущенко зазначив, що вже розроблені і реалізуються короткострокові плани з відновлення інфраструктури до наступної зими, і довгострокові – розраховані на більш тривалий термін.

«Важливо відновлювати швидко генеруючі об’єкти і підстанції. Відновлення має відбуватися за сучасними технологіями, щоб забезпечити надійну генерацію електроенергії із врахуванням військових ризиків і захисту об’єктів інфраструктури», - додав він.