Зневоднення Криму: в Алушті та Ялті обмежують подачу води
Київ • УНН
КИЇВ. 25 лютого. УНН. В окупованому Криму одразу у двох містах повідомили про обмеження подачі води - в Ялті та Алушті, передає УНН із посиланням на Крим.Реалії.
Ситуація в Алушті
Сьогодні в Алушті вводиться денне обмеження подачі води, повідомила глава російської адміністрації міста Галина Огнєва.
“Вода подаватиметься споживачам за графіком з 05.00 до 10.00 і з 17.00 до 22.00. Шановні алуштинці, прошу з розумінням поставитися до необхідності економії ресурсу. Звертаюся до всіх з проханням економити воду. Не залишайте відкритими крани, не робіть запас води у великі ємності, які потім доведеться зливати”, — написала вона у Facebook.
Згідно з останніми даними влади Алушти, обсяг Ізобільненського водосховища, з якого забезпечується Алушта, становить 2 млн 800 кубічних метрів (повний обсяг 12 млн. 690 кубічних метрів).
Ситуація в Ялті
Ситуація в Ялті не краща. Там сьогодні повертаються до старого графіку подачі води — по три години вранці і ввечері, повідомляє водоканал ПБК.
“У зв’язку зменшенням дебіту води місцевих джерел з 25 лютого з 9:00 водопостачання Ялти перекладається на гарантовану подачу води за раніше наданим графіком подачі води, а саме: подача води з 06:00 до 09:00 і з 18:00 до 21:00”, — сказано в повідомленні.
Раніше глава російської адміністрації Ялти Яніна Павленко повідомляла, що через заморозки і скорочення запасів природних джерел, в Ялті перевели на погодинний графік подачі води кілька вулиць. З 15 лютого обмежать водопостачання ряду південнобережних селищ. За її словами, якщо в подальшому будуть зменшуватися запаси джерел, на такий же графік переведуть Гурзуф.
У січні Павленко запевняла, що 90% ялтинців отримують воду практично цілодобово, обмеження по подачі води для городян були зняті.
Контекст
З 27 листопада 2020 року в Ялті почали обмежувати водопостачання ночами. Пізніше влада повідомила, що з 14 грудня минулого року через зниження запасів води в Загорському і Щасливенському водосховищах, які забезпечують Велику Ялту, в місті і селищах вирішили давати воду по три години вранці і ввечері. З 17 грудня жителям Ялти стали подавати воду з озера Могабі.
Як повідомляв УНН, у Криму три водосховища наближаються до "мертвого обсягу".
Зокрема, протягом 2020 року сумарний запас води у водосховищах Криму становив 31.308 млн куб.м, що на 61.672 млн куб.м менше, ніж станом на початок року.
Так, філія "Води Криму" в Алушті провела переговори з власниками джерел з питання придбання у них води.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що відновлення подачі дніпровської води в анексований Крим можливе тільки після його деокупації.