ЗМІ: Велика Британія та ЄС погодили заборону на страхування суден, які перевозять російську нафту
Київ • УНН
КИЇВ. 1 червня. УНН. Велика Британія та ЄС погодили скоординовану заборону на страхування суден, які перевозять російську нафту, заборона стане частиною нового пакету санкцій ЄС проти росії. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на британських та європейських посадовців, передає УНН.
Деталі
Як зазначається, цим рішенням для москви закриють найбільший страховий ринок — “Лондонський Ллойдс” (Lloyd’s of London), що різко обмежить можливості росії експортувати нафту.
Напередодні у Євросоюзі погодили нові санкційні обмеження проти рф, які включають часткову заборону експорту російської нафти до ЄС. При цьому, як пише The Wall Street Journal, заборона на страхування суден серйозно підірве здатність рф продавати свою нафту в Азії.
Судновласники та трейдери отримують два основних види страхування, щоб захиститися від потенційних втрат. Одним із них є страхування корпусу та обладнання від фізичного пошкодження суден, яке зазвичай купують на ринку Lloyd’s of London.
Скоординована з Великою Британією заборона може мати набагато ширші наслідки для росії та змусить її шукати страхування на менших, менш розвинених ринках.
За інформацією Financial Times, питання страхування стало серйозним каменем спотикання під час розробки рішення про ембарго на російську нафту.
У Брюсселі висловлювали занепокоєння, що, якщо ЄС діятиме самостійно щодо страхових санкцій проти росії, виникне “проблема з рівними умовами гри”. Греція та Кіпр, які мають значні сфери судноплавства, дали свою згоду лише після того, як Велика Британія взяла на себе зобов’язання слідувати за їхнім прикладом.
Доповнення
США стурбовані спробами рф “встановити інституційний контроль над суверенними територіями України, особливо в Херсонській області”. Вашингтон посилюватиме санкції проти росії за злочинні дії.
Нагадаємо
Лідери країн Євросоюзу домовилися на позачерговому саміті запровадити частвоке ембарго на імпорт російської нафти через порти та відключити від системи SWIFT найбільший російський банк “Сбербанк”.