Зірвали закупівель на мільярд: у профспілці екстреної меддопомоги звинувачують ДП “Медзакупівлі” в умисному шкідництві
Київ • УНН
КИЇВ. 12 лютого. УНН. ДП “Медичні закупівлі України” у 2020 році зірвали закупівлі препаратів та медичних виробів майже на мільярд гривень. Складається враження, що керівництво державного підприємства умисно провалює ключові закупівлі, щоб дискредитувати галузь охорони здоров’я та, зокрема, МОЗ. Таку думку в коментарі УНН висловив голова профспілки екстреної медичної допомоги Віктор Євтушенко.
Цитата
“У цій ситуації ми повністю на боці Міністерства охорони здоров’я та підтримуємо міністра. Для мене не новина, що вже не вперше керівництво „Медзакупівель“ ставить МОЗ палиці в колеса та руйнує всі починання та плани. У цій ситуації з зірваними закупівлями треба розуміти головне: якщо не закупили — значить кошти осіли в чиїйсь кишені. Іншого пояснення цьому безладу, який влаштували ДП „Медзакупівлі“ немає”, — зазначив Євтушенко.
Деталі
Голова профспілка екстреної медичної допомоги також наголосив, що ДП “Медзакупівлі” у своєму прагненні саботувати роботу МОЗ і зірвати закупівлі, не думають про життя й здоров’я сотень тисяч важкохворих людей, які потребують медичних препаратів за державними программами лікування.
“Склалося враження і, очевидно, воно має підґрунтя — у нас всьому тому, що намагається зробити та покращити Міністерство охорони здоров’я, ставляться палки в колеса. Дві різні держави — з одного боку МОЗ, які роблять все, щоб змінити ситуацію, з іншого — „Медзакупівлі“, які дискредитують усю галузь”, — наголосив він.
Доповнення
Нагадаємо, у МОЗ звинуватили ДП “Медзакупівлі” у зриві закупівель на майже мільярд гривень.
До цього міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що вважає роботу ДП “Медичні закупівлі” неефективною: не було закуплено 103 позиції з 483 ліків та лікарських засобів за державними програмами лікування. Саме тому, за словами Степанова, МОЗ відсторонить ДП “Медзакупівлі” від закупівлі COVID-вакцин. Цікаво, що після цього до НАБУ надійшло звернення керівництва ДП “Медичні закупівлі”, яке намагається перекласти відповідальність за зірване постачання медпрепаратів на керівництво МОЗ, хоча саме “Медзакупівлі” безпосередньо займається цим питанням. Примітно, що тоді ж Рада громадського контролю при Національному антикорупційному Бюро також направила звернення до НАБУ, що стало підставою для відкриття кримінального провадження. В рамках цього кримінального провадження НАБУ розслідує закупівлю Україною вакцин від коронавірусу.
Також нагадаємо, що ДП “Медичні закупівлі” не забезпечили постачання антиретровірусних ліків на 163 млн грн. Таким чином життя понад 117 тисяч людей, які інфіковані ВІЛ, опинились зараз під загрозою: терапію життєво важливими медичними препаратами не можна переривати навіть на один день.