Жителі постраждалих громад продовжують евакуацію: переселенцям потрібна психосоціальна підтримка та організація проживання - Місія ООН
Київ • УНН
Гуманітарні організації продовжують евакуацію жителів з прифронтових районів. Переміщені особи потребують кейс-менеджменту, психосоціальної підтримки та розміщення, повідомляє ООН.
Представники гуманітарних організацій продовжують допомагати мирним жителям України залишати райони активних бойових дій. За даними Кластера з питань гуманітарної допомоги, переміщені особи потребують кейс-менеджмент, психосоціальну підтримку та розміщення. Пише УНН із посиланням на пресслужбу Управління ООН з координації гуманітарних питань.
Деталі
Гуманітарна допомога людям, які залишили прифронтові населені пункти, триває. Зокрема працівники мобілізували підтримку жителям, які постраждали після смертоносних атак у Донецькій і Сумській областях, передає звіт Моніторингової місії ООН в Україні.
За даними Кластера з питань гуманітарної допомоги, переміщені особи з постраждалих громад продовжують прибувати до західних областей. Серед найбільш затребуваних послуг - кейс-менеджмент, психосоціальна підтримка та розміщення.
Ситуація на Донеччині та Сумщині
В організації ООН повідомляють про кількість людей, які залишають Донецьку область шляхом евакуації (посилаючись на данні уряду України).
Зокрема, у звіті зауважили, що 10-11 серпня щоденно евакуювали понад 1000 осіб, у тому числі близько 400 дітей. Для порівняння - з 1 по 6 серпня йшлося про евакуацію близько 500-600 осіб.
Щодо Сумської області:
У період з 6 по 8 серпня, у координації з місцевою владою та волонтерами із Сумської області, було евакуйовано близько 100 осіб. При цьому, 9 серпня влада збільшила кількість місць для обов’язкової евакуації до 28 міст і сіл у 7 громадах, із приблизною загальною чисельністю 20 000 осіб.
Гуманітарні партнери координували зусилля з підтримки людей, евакуйованих до транзитних пунктів у Донецькій, Дніпропетровській та Сумській областях.
У Донецькій області наразі відкриті 5 майданчиків для розміщення близько 120 осіб; створено новий транзитний центр і планується ще 1 у Дніпропетровській області місткістю до 300 осіб з тимчасовим перебуванням до 7 днів
Станом на 12 серпня майже 70 осіб, евакуйованих з Донецької області до транзитного пункту в Дніпропетровській області, отримали багатогалузеву допомогу.
На Донеччині евакуювали 1010 дітей, залишилось вивезти ще 37238 серп. 2024, 10:36 • 29753 перегляди
Згадується низка організацій, які беруть участь у допомозі, зокрема Martin Club, Право на захист, Фонд народонаселення ООН (UNFPA) та Товариство Червоного Хреста України.
У Сумській області транзитний пункт у місті Суми, яким керує компанія "Плурітон", надавав багатогалузеву підтримку евакуйованим, включаючи реєстрацію для отримання багатоцільової грошової допомоги.
У транзитному центрі в Сумах УВКБ ООН зарахувало близько 285 евакуйованих для отримання багатоцільової грошової допомоги.