Зеленський на зустрічі з Папою Франциском: понад 400 жінок у російському полоні, а загалом щонайменше 1700 цивільних
Київ • УНН
Президент України повідомив Папі Римському про 1700 цивільних у російському полоні, з них понад 400 жінок. Зеленський запросив представника Ватикану на конференцію щодо повернення полонених українців у Канаді.
У полоні в росії перебуває понад 400 жінок, а загалом, лише за підтвердженими даними, у полоні - 1700 цивільних людей, але ця кількість може бути більшою. Про це повідомив Президент України під час зустрічі з Папою Римським Франциском, запросивши представника Ватикану на конференцію щодо повернення полонених і депортованих українців, яка відбудеться 30–31 жовтня в Канаді, пише УНН з посиланням на Офіс Президента.
Нам відомо, що в полоні в росії понад 400 жінок. Точно підтверджено через Міжнародний комітет Червоного Хреста та інші джерела, що в полоні перебувають 1700 цивільних людей. За нашими даними, це число може бути суттєво більшим
Деталі
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Папою Римським Франциском в Апостольському палаці Ватикану.
Глава держави подякував Його Святості за молитви заради миру для України, духовну близькість з українцями, гуманітарну допомогу та участь Ватикану в першому Саміті миру.
"Зеленський розповів про роботу над реалізацією Формули миру, зокрема про конференцію щодо повернення полонених і депортованих українців, яка відбудеться 30–31 жовтня в Канаді на рівні міністрів. Він запросив представника Ватикану взяти участь у цьому заході", - повідомили в ОП.
Президент зазначив, що в російському полоні перебувають поранені, тяжкохворі, жінки та діти.
"росія продовжує примусове переселення наших українських дітей – з одних окупованих районів в інші. А також продовжує депортувати наших українських дітей у росію. І надзвичайно важко потім узагалі шукати цих дітей", - зауважив Глава держави.
Окремо Зеленський зробив наголос на полонених журналістах і розповів, що напередодні стало відомо про загибель у російському полоні української журналістки Вікторії Рощиної.
Він попросив понтифіка сприяти поверненню додому українських журналістів, громадських діячів, керівників громад з окупованої території, усіх захоплених у полон. На зустрічі домовилися, що Україна передасть список полонених журналістів.
Президент акцентував, що майже всі, хто повертається з полону, потребують медичної допомоги й тривалої реабілітації.