Завершено слідство у кримінальному провадженні за фактами вчинення злочинів під час Революції гідності
Київ • УНН
КИЇВ. 15 липня. УНН. Управлінням спеціальних розслідувань завершено слідство у черговому кримінальному провадженні за фактами вчинення злочинів під час мирних акцій протесту у грудні 2013 — лютому 2014 року. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури України.
За наслідками досудового розслідування складено обвинувальний акт, за яким колишній заступник начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки ГУМВС України у м. Києві обвинувачується у перевищенні влади та службових повноважень і вчиненні інших злочинів на виконання злочинних наказів вищестоящого керівництва, спрямованих на перешкоджання проведенню мітингів, зборів та демонстрацій громадян. Як наслідок, підпорядкованими вказаній особі працівниками спецпідрозділів МОП “Беркут” МВС України було застосовано надмірне фізичне насильство та спеціальні засоби, у тому числі з метою залякування учасників мирних акцій протесту 10 та 11 грудня 2013 року на вул. Інститутській, 22 січня 2014 року року на вулицях Михайла Грушевського, Хрещатик та Європейській площі, 18 лютого 2014 року на перехресті вулиць Шовковичної та Інститутської, на Садовій вулиці та Кріпосному провулку, у результаті чого вбито 3 учасників акцій протесту, а 99 з них заподіяно тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.
Обвинувальний акт за обвинуваченням згаданої особи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 41, ст. 340; ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 365; ч. 1 ст. 135; ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 365; ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 121; ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 27, п. п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України направлено до Печерського районного суду м. Києва.
“Управлінням за процесуального керівництва прокурорів відділу Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань, Генеральної прокуратури України продовжується системна робота з розслідування, розкриття злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках, всебічне, повне і неупереджене дослідження обставин для забезпечення встановлення об’єктивної істини у кримінальних провадженнях цієї категорії та притягнення винних до відповідальності”, — вказано у повідомленні.
Нагадуємо, будівництво Музею Майдану на вулиці Інститутській у Києві може перешкодити слідчим експериментам і створити додаткову перешкоду розслідуванню вбивств, скоєних 18 і 20 лютого 2014 року. Про це йдеться в доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні у період з 16 лютого по 15 травня, яку оприлюднило Управління ООН з прав людини.