ЄС готовий підтримати санкції щодо ПВК "Вагнера" - МЗС Франції
Київ • УНН
КИЇВ. 15 листопада. УНН. Європейський Союз сьогодні погодився скласти список можливих санкцій щодо російських найманців з ПВК “Вагнера”, які можуть бути розміщені в Сахельському регіоні Західної Африки. Про це заявив Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, пише УНН з посиланням на Reuters.
Цитата
“Є загальна воля прийняти рішення про правову базу для санкцій, які будуть накладені на групу Вагнера”, — сказав міністр журналістам в кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, на якій обговорювалася в тому числі ситуація в Малі.
Деталі
Як зазначають в агентстві, щоб уникнути тривалої юридичної процедури, будь-які такі санкції, швидше за все, будуть накладені в рамках існуючих санкційних правил ЄС.
Дипломати повідомили агентству Reuters минулої п’ятниці, що буде потрібно деякий час для збору доказів, щоб заморожування активів і заборона на поїздки в рамках можливих санкцій не були скасовані в суді.
Ле Дріан сказав, що будь-які санкції будуть накладені також на компанії, що працюють з ПВК “Вагнера”.
Додамо
Відносини між Францією і Малі зіпсувалися не без допомоги ПВК “Вагнера” і з тих пір, як Париж заявив у червні, що він додасть нову форму своєї 5-тисячної контртерористичної місії в регіоні.
Прем’єр-міністр Малі звинуватив Париж у тому, що той кинув країну.
Контекст
Раніше цього року ЗМІ повідомляли про те, що Малі була змушена звернутися за допомогою найманців для боротьби з терористами, так як Франція в односторонньому порядку вивела свої сили з країни.
У серпні 2020 року в Малі стався військовий переворот. Тодішній президент країни Ібрагім Бубакар Кейта і ряд високопоставлених цивільних і військових керівників були заарештовані, парламент і уряд — розпущені. Захопивши владу хунта називає себе Національним комітетом порятунку народу.
У вересні 2021 року французькі ЗМІ повідомили, що нова малійська влада залучить ПВК Вагнера для навчання своїх військовослужбовців.
Довідка
ПВК Вагнера, або група Вагнера — неофіційна військова організація, яка не входить в регулярні збройні сили Росії і не має юридичного статусу на її території. Війська ПВК налічували в різний час і за різними даними від 1350 до 2500 осіб. Існування ПВК офіційні особи в Росії заперечують. “Вагнерівці” могли брати участь у бойових діях або тренувати місцевих військових у Сирії, Лівії, Центрально-Африканській Республіці (ЦАР), Судані, а також на Донбасі.