Якщо військовий буде знати, що в його сім'ї все добре, то і в нього буде все добре - офіцер Дьордяй
Київ • УНН
Євген Дьордяй, офіцер ЗСУ та співробітник МХП, поділився досвідом підтримки військових через програму "МХП Поруч". Компанія надає комплексну допомогу 2,5 тис військовослужбовців та їхнім родинам у 13 областях України.
Співробітник компанії МХП Євген Дьордяй приєднався до лав ЗСУ у березні 2022 року. За півтора року він пройшов шлях від солдата до офіцера, і наразі служить в командуванні логістики Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, а також є експертом програмного комітету "МХП Поруч". В межах спецпроєкту "Поруч з тими, хто захищає нас" Дьордяй розповів, як роботодавцям підтримувати військових і наскільки важлива підтримка рідних захисників, передає УНН.
Деталі
Дьордяй працює в компанії МХП з 2020 року. За його плечима - 10-річний досвід роботи в логістиці, зокрема – в компанії "Нова Пошта".
"У 2020 році приєднався до компанії МХП, і почав рухатися в напрямку холодної логістики в Україні. Спочатку обіймав посаду начальника розподільчого центру індустріальної кухні. Згодом, досягнувши поставлених цілей, отримав пропозицію стати заступником директора логістики з операційної діяльності.
Обіймаючи цю посаду, я зустрів повномасштабну війну. Я ні на секунду не подумав про те, щоб виїхати за кордон. Прийняв рішення, що маю захищати свою державу, сім’ю, домівку. Тож вивіз дружину та дітей у безпечне місце, і відразу приєднався до лав ЗСУ. Це був березень 2022 року", - згадує він.
Кар’єру в ЗСУ Дьордяй починав як стрілець. Однак, в досить короткий термін, близько місяця, його логістичні навики знадобилися на одному з продовольчих складів, який він і очолив.
"Було дуже мало було кваліфікованих людей, які можуть організовувати логістику. Тим паче, в зоні бойових дій.
Я був начальником продовольчого складу в зоні бойових дій на Лисичанському напрямку. Це – умовна посада, адже я і доставку продуктів організовував, і боєприпасів, і поранених хлопців вивозив.
Попередній досвід роботи у великих компаніях і здобуті навики в логістиці допомогли мені робити мою роботу швидко і динамічно", - уточнив він
Також Дьордяй розповів про важливість підтримки військових та їхніх родин з боку роботодавця, на прикладі компанії МХП та програми "МХП Поруч".
"Коли я призвався, я про це одразу повідомив свого безпосереднього керівника. Він у відповідь надав зворотній зв’язок: що у будь-який момент моя дружина, моя сім’я може звернутися до МХП щодо будь-якої допомоги, яка тільки потрібна. Дружина зверталася, їй допомагали. Іноді це була психологічна підтримка, іноді – фізична, на кшталт виклику майстра тощо.
В напрямку підтримки родин військовослужбовців МХП розвивається досить активно: проводить сімейні зустрічі, організовує квести, різноманітні заходи, дитячі табори. В МХП розуміють цінність часу, проведеного із сім’єю. Це допомагає дещо ізолюватися від проблем.
У випадку 2,5 тис людей – співробітників МХП, які захищають крану – допомагають абсолютно усім.
Немає нічого важливішого для чоловіка, як безпека його сім’ї, затишок і добробут. Якщо військовий буде знати, що в його сім'ї все добре, то і в нього буде все добре", - додав він.
Дьордяй також уточнив, що МХП запровадило мережу координаторів в 13 областях України, і розповів про важливість дії програми.
"Координатори – це люди, які допомагають нашим військовим у будь-якому напрямку. Це може бути медогляд, психологічна чи юридична підтримка, підтримка для створення нових бізнесів та ідей. Координатор - це людина яка тебе направить і підтримає в будь-якому напрямку.
Системний підхід надає впевненість військовим, що їх не забули, що їх чекають, підтримують. Це - соціальний обов’язок кожної компанії в Україні. Кожна компанія в Україні повинна долучатися до системних, загальнодержавних заходів, допомагати реабілітаційним центрам, створювати ці центри, адаптаційні центри, розвивати інклюзивність в Україні", - уточнив він.
Наостанок Дьордяй розповів, як гуртуються родини захисників, які працюють в МХП.
"В межах програми "МХП Поруч" діють різноманітні заходи, які організовують наші координатори. До прикладу, сімейні уікенди, на яких проходять різноманітні майстер-класи, ліпка з глини, загальні конкурси, командні конкурси, які гуртують сім’ї наших військових. Дуже важливо, коли ти не лишаєшся зі своїми проблемами сам на сам, можеш поділитися ними", - резюмував він.
Довідка
"МХП Поруч" — програма індивідуального супроводу та комплексної підтримки військових, ветеранів та їхніх родин. Спрямована на співробітників та жителів громад, де присутні підприємства МХП. Програма підтримує військових, ветеранів та їхні родини під час служби та після повернення з війни: гуманітарна допомога військовим частинам; медобстеження, лікування і реабілітація; юридична та психологічна підтримка; соціальна реінтеграція; професійна адаптація та інклюзивні спортивні заходи.
У травні 2023-го компанія запустила програму "МХП Поруч" для підтримки військових, ветеранів та їхніх родин. А вже восени 2023-го в межах цієї програми розпочав роботу Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, координатори та експерти якого безпосередньо спілкуються із захисниками та їхніми членами сімей та забезпечують індивідуальний супровід та всю необхідну підтримку.
Спецпроєкт "Поруч з тими, хто захищає нас" виходить на Громадському радіо, у межах програми підтримки військових, ветеранів та їхніх родин "МХП Поруч".