
ВР схвалила законопроект про деолігархізацію
Київ • УНН
КИЇВ. 23 вересня. УНН. Верховна Рада ухвалила закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599), передає кореспондент УНН.
Деталі
“За” проголосували 279 нардепів.
Закон передбачає створення Реєстру осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), визначає порядок включення осіб до Реєстру та наслідки такого включення, запроваджує декларування публічними службовцями контактів з особами, включеними до зазначеного Реєстру.
Документ проголосований в редакції Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Закон про деолігархізацію from UNNews
У документі прописано, що визначення олігархів - це прерогатива РНБО, яку очолює президент Володимир Зеленський.
Особи, які потрапили до реєстру олігархів, будуть зобов'язані подавати електронну декларацію нарівні з чиновниками. Їм буде заборонено фінансувати партії і брати участь у великій приватизації. Крім того, олігархам і держслужбовцям треба буде звітувати про контакти між собою.
Нагадаємо
Законопроект №5599 був поданий в Раду Президентом України Володимиром Зеленським на початку червня 2021 року. Рада схвалила законопроект "Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" у першому читанні 1 липня. Між першим та другим читаннями нардепи подали до законопроекту понад 1,3 тис. правок. Крім того, після звернення омбудсмена Людмили Денисової, яке підтримали чотири опозиційні фракції, спікер Ради Дмитро Разумков 10 вересня направив документ на експертизу Венеціанської комісії. Комісія поки не дала висновку.
Ухвалення законопроекту у другому читанні
Закон було розглянуто у сесійні залі за скороченою процедурою – на підставі рішення комітету нардепи проголосували за відхилення більшості правок, внесених нардепами. Це не дозволило нардепам озвучити свої правки в сесійні залі і вони автоматично набули статус розглянутих та відхилених.
Ухвалення рішення про скорочену процедуру та голосування за законопроект супроводжувалося протидією з боку опозиційних фракції, особливо ЄС та "Батьківщина". Представники фракцій наполягали на розгляді законопроекту за процедурою, згідно з якою народні депутати мають право наполягати на розгляді їхніх поправок. Вони також наполягали на виконанні домовленостей, досягнутих під час наради.
Представник фракції “Батькіщини” Сергій Соболєв заявив, що півторагодинні переговори привели до того, що кількість поправок скоротилася втричі. І нардепи наполягають лише на принципових поправках. Однак, фракція “Слуга народу” вирішила внести на розгляд питання скорочення розгляду. Противники законопроекту заявляють, що він порушує 8 статей Конституції.
ВР схвалила законопроект про деолігархізацію
Верховна Рада ухвалила закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599), передає кореспондент УНН.

Справи Майдану: суд засудив Крисіна до 8 років тюрми
Дарницький районний суд Києва засудив Юрія Крисіна, якого звинувачують у переслідуваннях, викраденні та катуваннях активістів Євромайдану в січні 2014 року до 8 років позбавлення волі. Про це повідомила прокурор у справі Юлія Малашич на своїй сторінці у Facebook, пише УНН.

Мілевський оголосив про завершення футбольної кар'єри
Український футболіст Артем Мілевський оголосив про завершення професійної спортивної кар’єри. Відповідну заяву він опублікував на своєму Youtube-каналі, передає УНН.

Блокування трибуни та спроба відсторонення Стефанчука: що відбувається в ВР
Одразу після ухвалення рішення про розгляд законопроекту про деолігархізацію за скороченою процедурою представники опозиційних фракцій заблокували трибуну, передає кореспондент УНН.

The Wall Street Journal: Меркель відхилила пропозицію дзвінка від Байдена після його інавгурації
У січні відразу після інавгурації президента США Джо Байдена канцлерка Німеччини Ангела Меркель відхилила його пропозицію провести телефонну розмову, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на обізнані джерела. Це мав бути перший дзвінок Байдена іноземному лідеру після вступу на посаду, пише УНН.

Гендиректор Moderna вважає, що COVID-пандемія завершиться за рік
Генеральний директор американської компанії Moderna, яка виробляє вакцину проти COVID-19, Стефан Бансел вважає, що пандемія коронавірусу може закінчитися за рік. Про це повідомляє УНН із посиланням на Reuters.

Візит Зеленського до ГА ООН допоможе Україні просунутися в оборонній сфері - експерт
Візит Президента Володимира Зеленського до Генеральної Асамблеї ООН може допомогти Україні просунутися в оборонній сфері, але жодним чином не вплине на врегулювання ситуації на Донбасі та на перспективи вступу України до НАТО. Таку думку журналісту УНН висловив експерт з зовнішньої та внутрішньої політики Михайло Дяденко.

Кількість порушень режиму припинення вогню на Донбасі зросла на 369% за пів року - ООН
За останні пів року кількість порушень режиму припинення вогню в зоні конфлікту на сході України істотно зросла в порівнянні з попередніми шістьма місяцями. Про це йдеться в новій доповіді Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй за період з 1 лютого до 31 липня 2021 року, передає УНН.

ВР вирішила розглядати законопроект про деолігархізацію за скороченою процедурою
Народні депутати схвалили розгляд законопроекту про олігархів за спеціальною процедурою (за скороченою процедурою), повідомляє УНН.

В ООН озвучили зауваження до українського законопроекту про перехідний період
Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй стурбоване тим, що законопроект № 5844 “Про державну політику перехідного періоду”, серед іншого, побудований навколо визначення правосуддя перехідного періоду, яке не відповідає міжнародним стандартам і не забезпечує підхід, орієнтований на захист жертв. Про це йдеться в новій доповіді УВКПЛ, передає УНН.
