Визнання ПАРЄ російського режиму терористичним: чому це рішення історичне

Визнання ПАРЄ російського режиму терористичним: чому це рішення історичне

Київ  •  УНН

 • 346710 перегляди

СТРАСБУРГ-КИЇВ. 13 жовтня. УНН. Рішення Парламентської асамблея Ради Європи про визнання російського режиму терористичним є історичним. Вперше за 75 років існування Асамблеї в тексті документу вказано “режим тероризму”. Про це у коментарі УНН розповіла голова Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ Марія Мезенцева.

Цитата

"Тиждень почався з масових терористичних атак по багатьох містах України і я думаю, що це теж вплинуло на той результат, що ми наразі маємо. В сенсі того, що путін знову показав своє справжнє обличчя, не готове до жодної концепції, яку його агенти досі намагаються просувати. Він наразився на те, що тепер ми називаємо росію терористичним режимом і режимом, який проводить терористичну політику. Тож, перше – це історичний момент. Вперше за 75 років існування Асамблеї, ми побачили в тексті “режим тероризму”. Опонували трохи цьому, але всі голови політичних сил підписали правку, що дуже важливо для України", – розповіла Мезенцева.

Деталі

Другий важливий момент, за словами депутатки, – дане рішення надає Асамблеї новий статус. Адже якщо раніше через невиконання прямих зобов'язань по забезпеченню прав та свобод громадян Асамблея була дискредитована, то сьогодні стала дороговказом іншим міжнародним інституціям, наприклад ООН.

"Саме в цьому тексті резолюції зазначається, що росія неправомірно є членом Радбезу ООН і вочевидь самої організації. Тобто, поки ООН голосує просто за резолюцію по невизнанню “референдумів”, ми вже говоримо про виключення росії із членів ООН, яка найбільше, біля 130 разів, використовувала право вето, блокуючи всі питання щодо безпеки і оборони країн-членів ООН", – зазначила Мезенцева.

Третім важливим моментом є те, що світ говорить про допомогу Україні із системами протиповітряної оборони.

«Як зазначив Президент, ми вже маємо певні системи протиповітряної оборони, але їх треба обов’язково більше. І саме ця резолюція говорить про непросто розширення усієї можливої допомоги, як це було в минулому тексті, а конкретно надання засобів ППО. Наступним і дуже важливим пунктом для нас є питання трибуналу. Трибунал звучить не вперше, але вперше ми в кожному виступі колег чуємо заклик до реального механізму. Це означає, що та робоча група, яка створена Президентом Зеленським нещодавно, спільно з Парламентом, Офісом Президента, Міністерством закордонних справ і науковою спільнотою рухається в правильному напрямку. Ми відчули підтримку на найвищому політичному рівні Ради Європи, де нам засвідчили, вище політичне керівництво разом з путіним повинні понести відповідальність за злочин агресії. Адже зараз лише зареєстровано вже більше 56 тисяч воєнних злочинів», – розповіла Мезенцева.

Вона додала, що кожна з 45 країн, має чітке і жорстке бачення, що далі необхідно здійснити. Кожен країна-член Ради Європи рефлексує з приводу масових обстрілів українських територій, що відбулися 10 жовтня та рішуче налаштована на створення трибуналу.

Нагадаємо

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про визнання російського режиму терористичним. Зі 100 делегатів – 99 проголосували "за", один утримався.