Ляшко хоче звільнити головного лікаря Миколаївської інфекційки, а лікарні "принципово" відмовляються надавати "ковідні пакети"

Ляшко хоче звільнити головного лікаря Миколаївської інфекційки, а лікарні "принципово" відмовляються надавати "ковідні пакети"

Київ  •  УНН

 • 40635 перегляди

КИЇВ. 20 грудня. УНН. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко дав розпорядження обласній державній адміністрації Миколаївської області звільнити головного лікаря провідної інфекційної лікарні області Світлану Федорову. Як розповіла журналісту УНН сама лікар, дане рішення пов'язане з тим, що вона вимагала "ковідні" виплати для лікарні, а МОЗ таким чином намагається остаточно "перерубати можливість будь-якого фінансування" інфекційки.

Деталі

Відмітимо, що боротьба провідної Миколаївської інфекційки з владою триває досить тривалий період. Ще в травні стало відомо, що Національна служба здоров'я (НСЗУ) позбавила лікарню фінансування.

НСЗУ принципово відмовлялася вносити лікарню в список медичних установ, яким надають "ковідні пакети".

Однак зараз ситуація дійшла до критичної точки. Як заявила УНН сама лікар, нинішній владі простіше її "пристрелити, ніж звільнити".

Цитата

“Вчора міністр Віктор Ляшко заявив, що дає розпорядження нашій облдержадміністрації терміново мене звільнити. Я зараз розглядаю це, як сполучну ланку. Раз я сама не звільняюся, про що вони мене дуже довго і наполегливо просили, і раз вони не можуть звільнити мене через сесію, тому що депутати проти мого звільнення — мабуть,залишилося єдине рішення, щоб задовольнити міністра — це просто перерубати нам можливість будь-якого фінансування, і не дати нам можливість укласти контракт з НСЗУ", - заявила Федорова.

Додамо

Як розповіла лікар, лікарня мала намір укласти контракт з НСЗУ на отримання "ковідного пакету" на 2022 рік. Однак, у службі здоров'я півтора тижні відмовлялися давати умови, спираючись на які, лікарня могла б розраховувати на фінансування.

“Нам НСЗУ відповідало півтора тижні, що „завтра все буде“. І ось сьогодні ми додзвонюємося в черговий раз, а нам кажуть, що нас навіть не подали в список лікарень, які взагалі вміють лікувати. Тобто, тому нам не можуть надіслати вимоги", — розповіла Федорова.

Ситуація погіршилася тим, що в управлінні охорони здоров'я Миколаївської області відмовилися підписати заяву Федорової про відпустку на три дні, щоб вирішити ситуацію.

"Мені ніхто не давав жодних пояснень. Я вирішила написати заяву на три дні на відпустку, щоб їхати до Києва. Відпустку мені не підписали, а відмовили в ній, тому що у мене 41 день невикористаної відпустки за цей рік, і знову ж таки, без пояснень. Тобто, не дають і все. Виходить, що облздрав киває на облраду, а ті кажуть, що вони теж ні до чого", — додала лікар.

Вона також розповіла, що в даній ситуації лікарня буде продовжувати лікувати тих пацієнтів, які вже знаходяться в інфекційці, проте від сьогодні, за розпорядженням Федорової, лікарня не буде приймати нових пацієнтів, оскільки, за тиждень (а саме стільки залишилося до укладення контракту з НСЗУ) лікарі не встигнуть вилікувати пацієнтів.

"У мене є кисневозалежні люди, які лежать у відділені. Тому, природно, ми їх будемо доліковувати - хоче цього МОЗ чи ні, тому що переведення таких хворих з апаратами ШВЛ небезпечне. Пацієнти можуть померти в перші години після того, як їх транспортують в іншу лікарню. Тому, природно, я на це піти не можу. Слава Богу, що ліки, апарати - це все нам купують спонсори, і держава до цього ніякого стосунку не має", — додала лікар.

Крім того, колектив співробітників лікарні буде "до переможного" виходити на роботу, поки останній хворий не буде здоровий.

"Тому я не знаю, як далі діятиме влада. Я завжди говорила і кажу зараз: що намагаюся йти на діалог з владою, і намагаюся зрозуміти, в чому суть конфлікту. Зараз ситуація дійшла до того, що їм простіше мене пристрелити, ніж звільнити", — резюмувала Федорова.

Нагадаємо

Ситуація з позбавленням лікарень фінансування загострилася після відставки міністра охорони здоров'я Максима Степанова, який, до слова, був позбавлений посади за те, що вимагав підвищення зарплат медикам.

Тоді в Україні почали закривати інфекційні боксовані лікарні, в яких лікують пацієнтів з коронавірусом.

Ситуації стали повторюватися в різних регіонах України. Медики почали скаржитися на те, що "їх перетворюють на сезонних працівників" шляхом невиплати зароблених коштів.