Відчутно вдарить по економіці росії: Шмигаль про восьмий пакет санкцій від ЄС
Київ • УНН
КИЇВ. 6 жовтня. УНН. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що восьмий пакет санкцій Європейського Союзу проти росії завдасть відчутного удару по економіці країни-агресора. Про це повідомляє УНН із посиланням на Telegram Шмигаля.
Цитата
"8-й пакет санкцій ЄС проти росії прийнято! Черговий крок покарання агресора, який завдасть відчутного удару по його економіці", – написав Шмигаль.
Деталі
Прем'єр-міністр виділив основне, що увійшло у восьмий санкційний пакет:
• встановлення граничної ціни на нафту та нафтопродукти;
• заборона на імпорт з рф напівфабрикатів та іншої сталеливарної продукції, а також деревини, паперу, пластмаси, сигарет, дорогоцінного каміння, кольорових та дорогоцінних металів та деяких інших товарів. Очікуваний ефект від цих заборон для російської економіки становитиме щонайменше 7 млрд євро, зазначив Шмигаль;
• розширення заборон із використання криптовалют, що допомагало обходити санкції;
• заборона на надання архітектурних та інженерних послуг, а також консультаційних послуг із ІТ та юридичних консультацій.
"Ми вдячні за важливий крок солідарності з боку ЄС. Водночас ми очікуємо, що санкційний тиск на агресора продовжиться. Потрібно повне відключення всіх російських та білоруських банків від SWIFT, запровадження повного енергетичного ембарго, заборона входу суден під прапорами країн-членів ЄС у російські морські порти, а також припинення видачі віз для російських громадян. Чим швидше ЄС та країни G7 накладуть такі заборони та санкції проти росії, тим швидше вдасться завершити цю війну", – додав прем'єр міністр.
Нагадаємо
Сьогодні, 6 жовтня, ЄС ухвалив черговий пакет санкцій проти росії через незаконну анексію окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.
Погоджений пакет "вводить в законодавство ЄС основу для встановлення стелі цін на транспортовану морем російську нафту до третіх країн та подальших обмежень на транспортування морем сирої нафти та нафтопродуктів до третіх країн".
Як пояснили, буде заборонено надавати послуги з перевезення морем та надавати технічну допомогу, посередницькі послуги або фінансову допомогу, пов'язані з морським транспортуванням у треті країни сирої нафти (станом на грудень 2022 року) або нафтопродуктів (станом на лютий 2023 року), які відбуваються або експортуються з росії.