Від експорту сировини до готової продукції: нардеп пояснив, які термінові зміни потрібні в аграрній політиці
Київ • УНН
КИЇВ. 10 лютого. УНН. Ключовими статтями експорту для України і досі є продукти з низькою доданою вартістю: сировина або товари з низьким рівнем переробки. Держава продає сировину тим, хто переробляє її, і продає назад Україні готову продукцію. Тому зараз головне завдання уряду і відновленого Мінагрополітики — змінити це. Про це народний депутат аграрного комітету ВРУ Вадим Івченко написав у своєму блозі, передає УНН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За це треба боротися: експерт пояснив, як виробництво біопалива може вплинути на економіку України
Цитата:
“Завдання для уряду і Міністерства, яке знаходиться в стадії відновлення, терміново розпочати робити рішучі кроки для того, аби максимальна кількість сировини, яку ми вирощуємо в Україні, тут і перероблялася, адже це дасть можливості для створення робочих місць, наповнення бюджетів податками, зайнятості у сільській місцевості, а також закріплення ролі України як надійного продовольчого партнера”, — написав Івченко.
Деталі
Народний депутат наголосив, що Україна здатна запропонувати значно ширший асортимент товарів. Тому зараз необхідно здійснювати активні кроки для того, щоб розширювати та змінювати експортні для держави статті, якими є здебільшого сировина або товари з низьким рівнем переробки.
“Ми продаємо сировину іншим країнам, там її переробляють у готову продукцію та реалізують третім країнам. У тому числі і нам. Отримана з нашої переробленої сировини додана вартість вкладається підприємствами в нові виробничі потужності із ще більшим ступенем переробки. А нам залишаються квоти на поставку товарів у європейські країни”, — зазначив Івченко.
Доповнення
Нагадаємо, нардеп Івченко розповів європейському виданню Eureporter про те, що потрібно для повноцінної інтеграції України у світовий продовольчий ринок, де, зокрема, зазначив про колосальні перспективи виробництва екогазу та біопального.
Раніше Вадим Івченко виступив за те, що українська аграрна політика повинна захищати першочергово маленького фермера.