Велика Британія не прийме ніяких форм членства в Митному союзі ЄС після Brexit
Київ • УНН
КИЇВ. 5 лютого. УНН. Канцелярія прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей відкидає перспективу збереження будь-яких форм членства країни у Митному союзі ЄС після виходу зі складу співтовариства (Brexit). Про це повідомляє УНН з посиланням на газету The Daily Telegraph.
“Ми повинні мати можливість підписувати торговельні угоди з рештою світу, тому збереження членства в Митному союзі ЄС — це не наша політика. Перебування в будь-якому митному союзі — не наша політика”, — наводить видання слова співрозмовника канцелярії на Даунінг-стріт, 10. Він також заявив, що в Сполученому Королівстві є “чудові компанії”, і уряд має намір “зміцнити їх можливості експортувати” свою продукцію. “Ми не хочемо робити нічого з того, що обмежує ці можливості”, — підкреслив співробітник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мей пообіцяла парламенту аналіз угоди щодо Brexit
Дана лінія, як зазначає газета, являє собою значну зміну позиції Мей, яка в п’ятницю відмовилася виключити можливість збереження членства в Митному союзі ЄС. За твердженням The Daily Telegraph, тепер прем’єрка хоче досягти такої угоди з Брюсселем, при якій у стосунках між Великою Британією і співтовариством існував би чітко відрегульований митний механізм, що забезпечує безперешкодну торгівлю з країнами континентальної Європи і одночасно дозволяє Лондону укладати торговельні угоди з усім світом. Однак критики британської позиції у Брюсселі вважають, що це завдання нездійсненне, оскільки нагадує гонитву за двома зайцями.
За відомостями видання, ще один варіант, розглянутий Мей — це висновок “митного партнерства” з ЄС, при якому підхід Лондона до режиму на митному кордоні виявився б таким, що відпала б необхідність у самому існуванні цієї межі. Однак з подібною лінією, як зазначається в статті, навряд чи погодяться прихильники Brexit у британському уряді, оскільки така синхронізація позицій Великої Британії та ЄС стане перешкодою на шляху укладення Лондоном глобальних торговельних угод.
Як раніше повідомляв УНН, загальний обсяг торговельних угод за підсумками триденного візиту прем'єр-міністерки Великої Британії Терези Мей у Китай перевищив 9,3 млрд фунтів стерлінгів (13,1 млрд доларів США).