Вчені віднайшли найвище дерево в Амазонії
Київ • УНН
КИЇВ. 8 жовтня. УНН. Після трьох років планування, п’яти експедицій і двотижневого мандрівки густими джунглями вчені знайшли найвище дерево в Амазонії, яке коли-небудь було знайдено в тропічних лісах. Саме ж дерево розміром з 25-поверховий будинок. Про це повідомляє УНН з посиланням на AFP.
Деталі
Гігантське дерево, верхівка якого високо стирчить над кроною в природному заповіднику річки Іратапуру на півночі Бразилії, заввишки 88,5 м і 9,9 м навколо має назву — Dinizia excelsa. Вчені кажуть, що це найбільший екземпляр, коли-небудь виявлений в Амазонці.
Дослідники вперше помітили величезне дерево на супутникових знімках у 2019 році в рамках проекту 3D-картографії.
Команда вчених, екологів і місцевих гідів організувала експедицію, щоб спробувати дістатися до нього пізніше того ж року. Але після 10-денного походу важкопрохідною місцевістю, виснажені, з нестачею припасів і з хворим членом команди, їм довелося повернутися.
Ще три експедиції до віддаленого регіону долини Джарі, що знаходиться на кордоні між штатами Амапа та Пара, досягли кількох інших гігантських дерев, у тому числі найвищого дерева бразильського горіха, коли-небудь зареєстрованого в Амазонці – 66 метрів.
Після табору під масивним деревом група зібрала листя, ґрунт та інші зразки, які тепер будуть проаналізовані для вивчення таких питань, як вік дерева — перші досліди вказують, що дереву принаймні 400-600 років.
Гігантські дерева у цьому регіоні важать до 400 000 тонн, близько половини з яких становить вуглець, поглинений з атмосфери, що має важливе значення для стримування зміни клімату.
Але, попри віддаленість, гіганти регіону знаходяться під загрозою.
За останні три роки середньорічна вирубка лісів у бразильській Амазонії зросла на 75% порівняно з попереднім десятиліттям.
Додамо
Вчені підрахували, що кліматична криза зробила рекордну посуху цього літа в північній півкулі як мінімум у 20 разів ймовірнішою. Без глобального потепління, викликаного діяльністю людини, цю подію можна було б очікувати лише раз на чотири сторіччя.