Вчені у сирійській гробниці знайшли найдавніший відомий алфавіт

Вчені у сирійській гробниці знайшли найдавніший відомий алфавіт

Київ  •  УНН

 • 87560 перегляди

Read in English

У сирійській гробниці виявлено глиняні циліндри з найдавнішими алфавітними символами, датовані 2400 роком до н.е. Знахідка змінює уявлення про походження алфавітної писемності.

Американські археологи з Університету Джона Хопкінса знайшли найдавніший на сьогодні приклад алфавітної писемності в історії людства під час розкопок гробниці на території Сирії. Відкриття представили на щорічних зборах Американського товариства зарубіжних досліджень (ASOR). Про це повідомляє Daily Mail, пише УНН.

Деталі

Зазначається, що вчені виявили вкриті символами глиняні циліндри завдовжки з людський палець у похованні бронзового віку у місці Умм-ель-Марра, де розташовувалося одне з найдавніших міст Близького Сходу.

Крім того, там же було знайдено шість скелетів, золоті та срібні прикраси, кухонне начиння, наконечник списа та цілі керамічні посудини.

Радіовуглецеве датування показало, що алфавітні циліндри були створені близько 2400 року до нашої ери, що приблизно на 500 років старше за найстаріші відомі приклади писемності.

Раніше вчені вважали, що алфавіт був винайдений в Єгипті або в регіоні, що його оточував, десь після 1900 року до нашої ери. Але знайдені артефакти старші і належать до іншої області. Це змушує припустити, що історія походження алфавіту була не такою, як заведено думати,

– зазначив автор дослідження, професор Гленн Шварц.

За допомогою ДНК-аналізу вчені з'ясували справжнє походження Христофора Колумба13 жовт. 2024, 14:46 • 108011 переглядiв