Вчені дізналися, чому на Сонці відбуваються потужні спалахи

Вчені дізналися, чому на Сонці відбуваються потужні спалахи

Київ  •  УНН

 • 30608 перегляди

КИЇВ. 16 лютого. УНН. Астрономи NASA спостерігали за Сонцем з двох сторін під час потужних спалахів, що дало змогу зрозуміти активність гамма-променів. Про це повідомляє УНН з посиланням на National Geographic.

Вперше телескопи NASA працювали в тандемі, щоб спостерігати вибухи високоенергетичного випромінювання, викликаного активністю на дальній стороні Сонця. Досягнення допоможе вченим краще зрозуміти виверження сонячної енергії, яка може бути спрямована на Землю і пошкодити супутники та порушити енергосистеми.

Дослідження були зроблені завдяки космічному телескопу Fermi, запущеному у 2008 році для вивчення гамма-променів, найенергетичнішої форми світла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Хаббл” сфотографував смерть схожої на Сонце зірки

За висновками вчених, сонячні спалахи можуть також створювати гамма-промені. Спалахи трапляються, коли активні ділянки на Сонці раптово випускають вибухи магнітної енергії. Це прискорює частинки до неймовірно високих швидкостей і створює інтенсивні спалахи світла, які можуть на короткий час затьмарити саме світило.

Завдяки супутникам Fermi і STEREO, вченим NASA стало відомо, що частинки, які випускаються під час спалаху на дальній стороні Сонця можуть переміщатися уздовж магнітного поля і впливати на сонячну поверхню на стороні, поверненій до Землі, створюючи сплеск гамма-променів.