В Україні запускають нові правила експорту зерна: сьогодні стартує внесення у список верифікованих експортерів

В Україні запускають нові правила експорту зерна: сьогодні стартує внесення у список верифікованих експортерів

Київ  •  УНН

 • 97637 перегляди

КИЇВ. 7 листопада. УНН. Із заявкою на включення до списку верифікованих експортерів агропродукції в Державний аграрний реєстр звернулися вже майже тисяча підприємців. Сьогодні розпочнеться включення підприємців у списки, які відповідають необхідним вимогам. Про це в ефірі телемарафону у вівторок повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає УНН.

Цитата

"У нас вже йде перелік майже тисячі, у нас було вчора на вечір 820 звернень, вони продовжують надходити. (...) Дуже активно з першого дня, як ми бачимо, суб'єкти подаються. (...) Є два робочих дні на ухвалення рішення. Тому вже відсьогодні розпочнуться включення перших суб'єктів, які відповідають всім зазначеним вимогам до відповідного переліку", - сказав Висоцький.

Деталі

Заступник міністра нагадав, що уряд встановив нові правила експорту агропродукції, згідно з якими вивозити за кордон зернові, олійні та продукти переробки зможуть лише верифіковані експортери.

"Уряд прийняв рішення, про те, що експорт основних аграрних позицій, які йдуть на міжнародні ринки – пшениця, кукурудза, ячмінь, ріпак, соняшник, відповідні продукти переробки, зможуть здійснювати підприємства, які включені до переліку верифікованих експортерів", - зазначив Висоцький.

Для участі у верифікації підприємствам потрібно подати заявку, а також відповідати всім вимогам, згідно з чинним законодавством.

За словами посадовця, верифікація підприємств потребує узгодження по декількох критеріях:

  • Потрібно бути платником ПДВ. Це є підтвердження прозорості діяльності підприємства.
  • Не має бути боргів, несплачених пені по порушенню валютного законодавства.
  • Також не має бути складених актів про відсутність підприємства за місцем знаходження, якщо був сигнал про порушення податкового законодавства.
  • Окрім того, має бути підтвердження від банку, що підприємство повертає валютну виручку .

"Фактично це дасть гарантію, що експортери української аграрної продукції є підприємствами, які працюють прозоро, сплачують відповідні податки, повертають валютну виручку в країну", - зазначив Висоцький.

Також міністр наголосив, що процедура верифікації клієнтоорієнтована, - нікуди йти не потрібно, подача заявок через державний реєстр, при цьому достатньо КЕПу - електронного підпису, і заявка може бути оформлена за 5 хвилин.

Раніше

УНН повідомляв, що Кабінет міністрів України затвердив нові правила для експорту агропродукції в умовах воєнного стану.

Також повідомлялося, що станом на початок листопада, в Україні зібрано понад 67 млн тонн зернових та олійних культур.