В Україні ми стримуємо російську імперську експансію, яка точить зуби в регіон Центральної Європи - глава МЗС Чехії

В Україні ми стримуємо російську імперську експансію, яка точить зуби в регіон Центральної Європи - глава МЗС Чехії

Київ  •  УНН

 • 37497 перегляди

Read in English

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський наголосив на необхідності тримати росію подалі від європейських кордонів, підтримуючи Україну для забезпечення регіональної безпеки. Він виділив це як ключову мету політики, згадавши про потенційні виклики для консенсусу в ЄС.

Наше головне завдання - тримати росію якомога далі від наших кордонів. Це те, на що має бути спрямована наша політика. Про це в інтерв’ю чеській агенції ČTK заявив міністр закордонних справ країни Ян Ліпавський, передає УНН.

"Ми маємо усвідомлювати, що в Україні ми стримуємо російську імперську експансію, яка точить зуби в регіон Центральної Європи, країни Балтії", – сказав Ліпавський. У результаті Фінляндія приєдналася до Організації Північноатлантичного договору (НАТО), а Швеція близька до членства. За його словами, допомога Україні – військова, гуманітарна, фінансова, політична чи моральна – також на користь європейської безпеки. "Якщо Україна впаде, ми зіткнемося з росією трохи ближче - буквально на кордонах Євросоюзу, дуже близько до Чехії, і ми не повинні цього допустити", - додав він.

За словами Ліпавського, втома від війни, про яку часто говорять, проявляється по-різному. "Проте якщо буде так, що ми втомимося від власної безпеки, то втрачаємо і свободу, і суверенітет", - зазначив міністр. Він також вважає важливим пояснити громадськості підтримку України.

За словами Ліпавського, нещодавнє засідання Європейської ради показало, що європейські держави здатні домовлятися. "Хоча ми бачили, що Угорщина блокувала деякі речі протягом тривалого часу, вона все ще блокує деякі речі", - сказав він. Через вето Угорщини саміт ЄС не погодив перегляд довгострокового бюджету ЄС на 2021-2027 роки, який би враховував необхідність довгострокової підтримки України в обороні від російської агресії та інших поточних дій. потреби.

"Я регулярно кажу всім у Європі, що наше головне завдання - тримати росію якомога далі від наших кордонів. Це те, на що має бути спрямована наша політика. Дебати непрості, але ми бачимо, що європейські країни здатні в результаті домовитися", - сказав Ліпавський.

Він вважає, що остаточно домовленості вдасться знайти на позачерговому саміті 1 лютого. "Я розумію, коли деякі країни-члени ЄС так звано конструктивно утримуються, наприклад, ми це неодноразово спостерігаємо з фінансуванням військової допомоги. Це не тільки Угорщина, це також країни, які мають політику нейтралітету - Австрія чи Ірландія. Вони роблять у спосіб, який не заважатиме іншим країнам зміцнювати безпеку України та підвищувати шанси України захиститися від російського тиску", – додав глава МЗС Чехії.