В ООН вважають, що відео розстрілу українського військового за фразу "Слава Україні!" може бути автентичним

В ООН вважають, що відео розстрілу українського військового за фразу "Слава Україні!" може бути автентичним

Київ  •  УНН

 • 3104418 перегляди

КИЇВ. 5 жовтня. УНН. В Організації Об’єднаних Націй заявили, що вважають вірусне відео, яке демонструє очевидну страту полоненого українського солдата російськими військами за фразу "Слава Україні!", автентичним. Про це сказала AFP речниця Управління ООН з прав людини, передає УНН.

Деталі

На кадрах видно, як затриманий український боєць стоїть у неглибокій траншеї, і його розстрілюють із кількох автоматів після того, як він вимовляє "Слава Україні!".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: При визначенні особи загиблого Мацієвського для ілюстрації експерти КНДІСЕ використали штучний інтелект

Цитата

"Нам відомо про це відео, опубліковане в соцмережах, на якому показано, як український солдат поза боєм, імовірно, страчений російськими збройними силами. На підставі попередньої експертизи ми вважаємо, що відео може бути автентичним", – сказала речниця Управління ООН з прав людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розстріл за “Слава Україні!”: у КНДІСЕ розповіли, як проводилася експертиза з ідентифікації військовослужбовця

З моменту збройного нападу Росії на Україну більше року тому, Управління ООН з прав людини задокументувало численні порушення міжнародного гуманітарного права щодо військовополонених, включаючи випадки незасуджених страт як російських, так і українських військовополонених.

"Повинні бути проведені неупереджені та ефективні розслідування всіх цих звинувачень, а винних притягнуто до відповідальності", — сказала вона.

Офіційні особи в Києві звинуватили російські сили та закликали Міжнародний кримінальний суд провести розслідування.

Глава ООН з прав людини Фолькер Турк заявив у вівторок, що масштаби руйнувань, завданих війною Росії в Україні, зашкодять правам майбутніх поколінь.

Нагадаємо

У березні 2023 року стало відомо, що російські війська розстріляли українського воїна після слів "Слава Україні". Коли саме було записане відео — невідомо. Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець відправив відео омбудсманам з різних країн, глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана розпочати негайне розслідування.

Згодом стало відомо, що на відео солдат 163-го батальйону цієї бригади Олександр Мацієвський.