В Міноборони про трансформацію ТЦК: рік, як це робимо

В Міноборони про трансформацію ТЦК: рік, як це робимо

Київ  •  УНН

 • 12678 перегляди

Read in English

Міноборони працює над цифровізацією послуг ТЦК протягом року, 3,5 млн українців вже оновили дані через "Резерв+". Відомство розглядає можливість реформування ТЦК в офіс обслуговування військовослужбовців.

В Міноборони один рік працюють над трансформацією ТЦК та СП. Йдеться про цифровізацію деяких послух ТЦК. Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко під час брифінгу, передає УНН.

Як тільки ми розвантажимо ТЦК, відкриємо можливість, функції які можна робити тільки офлайн в онлайні, це навантаження органічно спаде. ТЦК зможуть сфокусуватися на силах генерації, робити мобілізаційні процеси, планувати, робити свої експертні висновки тощо. А ми заберемо всі сервіси в тому числі в онлайн

- сказала Черногоренко.

Вона зазначила, що українці зараз супер готові до цифрових інструментів.

У нас оновили дані через "Резерв+" 3,5 млн користувачів, це вдвічі більше ніж оновило дані через ТЦК та ЦНАПи разом взяті. Очевидний вектор рухатися туди куди українцям зручніше. Далі це буде трансформація ТЦК, ми зможемо побачити яким чином ми забираємо це на цифровий бек-офіс, бачимо яка активність наших громадян в онлайні, в цифрових інструментах, Резерві+, і які частково послуги будуть залишаться в ТЦК і можливо іммігрують в ЦНАП. Тобто це така робота дійсно над великою реформою, трансформацією ТЦК, яка фактично почалася, тільки рік, як ми це робимо

- розповіла Черногоренко.
Image

На запитання, як в Міноборони ставляться до ідеї  розформування ТЦК з передачою функцій, міністр оборони Рустем Умєров відповів:

"Ми взяли принцип не нашкодити тій системі, яка є. Ми чуємо, ми знаємо. Це виклик, це дуже величезний біль. Зі своєї сторони ми пропрацьовували концепт цей, щоб перетворити це в офіс з обслуговування військовослужбовців, там декілька інших концепцій було. Тобто ми не зупиняємося, щоб знайти рішення в цьому плані. Виважено ставимося, юридично пропрацьовуємо, як якщо буде переформатація, як вона буде ефективніша за ту яка зараз, хто цим буде управляти, яким чином, як це буде обслуговуватися. Тобто внутрішньо ми зараз це обговорюємо".

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Анатолій Баргилевич також прокоментував ідею розформування ТЦК.

ТЦК – це не сталий організм, який не зворотній, життя покаже. Будуть вноситися зміни, і питання виникне само собою, або ТЦК переформовується в інший орган, або він який і є залишиться, це все життя підкаже

- заявив Баргилевич.

Доповнення  

Тимчасова слідча комісія із захисту прав військовослужбовців подала звіт, у якому пропонує розформувати ТЦК, а замість них створити рекрутингові центри, де працюватимуть зокрема, цивільні.

Речник Полтавського ТЦК Роман Істомін пояснив, що у складі ТЦК та СП є працівники, а також окремо – військовослужбовці. Перші можуть бути задіяні лише, як умовні будівельні бригади.