В Мінекономіки зустрілись з представниками США щодо використання неліцензійного програмного забезпечення
Київ • УНН
КИЇВ. 13 жовтня. УНН. Минулого тижня заступник Міністра Олександр Романішин зустрівся з представниками Посольства США в Україні та компаній “Oracle-Україна” і “Microsoft-Україна”. На зустрічі обговорили використання неліцензійного програмного забезпечення (ПЗ) в органах виконавчої влади, передає УНН з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.
“На початку року Україна знову потрапила до „звіту-301“, зокрема й через те, що використовує неліцензійне програмне забезпечення. Саме тому, виведення його з обігу в державних установах — це вагомий внесок на шляху до приведення використання комп’ютерних програм у відповідність з вимогами законодавства про авторське право”, — зазначив заступник Міністра Олександр Романішин.
За даними пресслужби, під час наради було презентовано дані щорічної інвентаризації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади. Узагальнені дані було подано до Кабінету Міністрів України.
“Зі змісту узагальнених даних щорічної планової інвентаризації в органах виконавчої влади за 2019 рік можна визначити співвідношення кількості ліцензійних та неліцензійних комп’ютерних програм різного призначення. Завдяки цьому було проаналізовано пропозиції центральних органів виконавчої влади щодо потреби в легалізації програмного забезпечення”, — зазначили у пресслужбі.
Повідомляється, що заміна відповідного неліцензійного програмного забезпечення на ліцензійне буде врахуванням як базових потреб органів виконавчої влади у програмному забезпеченні, так і вимог правовласників (зокрема, Microsoft, Oracle).
У пресслужбі пояснили також, що у спеціальному звіті 301 вказані торгові партнери, які не забезпечують належний або ефективний захист прав інтелектуальної власності (ІВ) або іншим чином відмовляють в доступі на ринок американським новаторам і творцям, які покладаються на захист своїх прав ІВ.
Нагадаємо, раніше в СБУ задокументували привласнення близько 2 млн гривень під час закупівлі програмного забезпечення.