Уряд затвердив Національну економічну стратегію до 2030 року: деталі
Київ • УНН
КИЇВ. 3 березня. УНН. Кабінет міністрів України затвердив Національну економічну стратегію до 2030 року. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Кабміну.
Цитата
“Під час засідання Уряд затвердив Національну економічну стратегію до 2030 року з доопрацюванням”, — йдеться в повідомленні.
Деталі
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначив знаковість затвердження НЕС-2030 на річницю роботи Уряду та зауважив, що це перший такий фундаментальний документ за всю історію України.
“Національна економічна стратегія-2030 — це комплексний документ, який має привести України до клубу розвинених та успішних держав. Стратегія розроблена із залученням експертів, науковців, чиновників, народних депутатів. Це стане вагомим внеском у розвиток успішної, заможної європейської України”, — сказав Прем’єр-міністр.
Повідомляється,що до створення НЕС-2030 долучилися понад 500 учасників: представники більш як 20 аналітичних центрів, понад 30 бізнес-асоціацій, 40 органів виконавчої влади, експертного середовища та громадянського суспільства, народні депутати.
Зазначається, що документ визначає стратегічні кроки для розвитку промисловості, агросектору, видобутку, інфраструктури, транспорту, енергетичного сектору, інформаційно-комунікаційних технологій, креативних індустрій та сфери послуг. Також Стратегія враховує важливі наскрізні напрямки — діджиталізацію, “зелений” курс, розвиток підприємництва та збалансований регіональний розвиток.
“Серед принципів, на яких будується Національна економічна стратегія — європейська та євроатлантична інтеграція, недоторканість приватної власності, верховенство права, нетерпимість до корупції, вільна і чесна конкуренція, рівний доступ для бізнесу”, — йдеться в повідомленні.
Доповнення
На думку економічного експерта Андрія Новака, національний виробник складає основу для розвитку економіки кожної країни. Тому будь-який уряд головним пріоритетом повинен ставити національного виробника та споживача. Тільки так відбувається прогрес національної економіки.
Відзначимо, що Україна не має комплексних програм для захисту та підтримки свого виробника. Так, за словами народного депутата Вадима Івченка, в державі на законодавчому рівні немає підтримки локального українського виробництва. Він також вважає, що країна може й повинна надавати перевагу українському виробнику та його продукції над імпортером товарів іноземного виробництва.