Уряд Росії виділив понад 8 млрд рублів "на створення опріснювачів води" в анексованих Криму і Севастополі
Київ • УНН
КИЇВ. 19 жовтня. УНН. План уряду РФ щодо забезпечення надійного водопостачання анексованих українських Криму і Севастополя передбачає 8,2 млрд рублів “на опріснювачі морської води для півострова”, слідує з опублікованого в понеділок на сайті кабміну розпорядження за підписом російського прем’єр-міністра Михайла Мішустіна, пише УНН.
Уточнюється, що в 2021 році передбачається близько 3,2 млрд рублів, в 2022 році — 5 млрд. Майже вся сума буде виділена з федерального бюджету.
Передбачається, що реалізація таких проектів дасть додатково по 20 тис. куб. м води на добу для захоплених Москвою Криму і Севастополя.
Будівництво нових мереж для міського водосховища Севастополя і завершення будівництва очисних споруд на півдні міста стануть найдорожчими проектами плану. У документі повідомляється, що на будівництво водоводів від Чорноріченського водосховища до водопровідного вузла № 3 Севастополя закладено 9,5 млрд рублів, завершити реалізацію проекту планується в 2024 році.
Завершити будівництво каналізаційно-очисних споруд “Південні” також планується в 2024 році, на цей проект закладено 8,5 млрд рублів.
В рамках “федеральної цільової програми розвитку Криму і Севастополя” щодо анексованих територій планується будівництво та реконструкція 17 каналізаційно-очисних споруд загальною продуктивністю 170 тис. кубометрів на добу. Більша частина цього обсягу припадає на очисні споруди “Південні” (125 тис. кубометрів), які повинні забезпечити повноцінну очистку стічних вод в районі Балаклави. У вересні підписано держконтракт на завершення робіт з будівництва з новим підрядником — ТОВ “Регіональна будівельна компанія”. За даними російського уряду, підрядник “має великий досвід будівництва очисних споруд”, він будував такі об’єкти у великих російських аеропортах, в тому числі московських Внуково і Шереметьєво, а також в новому ростовському аеропорту Платов.
У понеділок стало відомо, що уряд РФ направить більше 48 млрд рублів на реалізацію комплексного плану “щодо забезпечення надійного водопостачання” анексованого Криму.