Уряд Кенії назвав вихід росії з зернової угоди "ударом у спину"

Уряд Кенії назвав вихід росії з зернової угоди "ударом у спину"

Київ  •  УНН

 • 718309 перегляди

КИЇВ. 18 липня. УНН. Вихід росії з угоди, що дозволяє Україні безпечно експортувати зерно через Чорне море, є "ударом у спину" для постраждалих від посухи країн, заявив уряд Кенії. Країна знаходиться в регіоні, що переживає одну з найсильніших посух за останні десятиліття. Про це пише ВВС, повідомляє УНН.

Цитата

"Рішення росії вийти з Чорноморської зернової ініціативи є ударом у спину світовим цінам на продовольчу безпеку і непропорційно впливає на країни Африканського Рогу, які вже постраждали від посухи", - заявив у своєму Twitter міністр Міністерства закордонних справ Кенії Корір Сінг'Оей.

Деталі

Понад 50 мільйонів людей у Сомалі, Кенії, Ефіопії та Південному Судані потребують продовольчої допомоги через посухи у їхніх країнах. В ООН повідомили, що в рамках зернової угоди Україна відправила 625 000 тонн продовольства в якості гуманітарної допомоги до Афганістану, Ефіопії, Кенії, Сомалі, Судану та Ємену.

Незважаючи на зліт цін на зерно, угода, укладена в липні 2022 року за посередництва Туреччини та ООН, дозволила повернути життєво важливу українську продукцію на світовий ринок.

Доповнення

Президент рф путін неодноразово погрожував вийти з угоди, заявляючи, що частини угоди, які дозволяють експорт російського продовольства і добрив, не були виконані. Останнє судно, яке вийшло в рамках укладеної за посередництва ООН чорноморської "зернової угоди", вийшло з Одеського порту 16 липня. Головною вимогою для відновлення діалогу в кремлі назвали виведення з-під санкцій російських добрив і продовольства, а також підключення своїх банків до системи SWIFT.

Франція засудила вихід росії із "зернової угоди" і назвала "шантажем", що впливає на глобальну продовольчу безпеку. Водночас зауваживши, що спільно зі своїми партнерами продовжить діяльність з метою зниження ризиків продовольчої нестабільності для найвразливіших груп населення в усьому світі, зокрема за допомогою коридорів солідарності ЄС.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю африканським журналістам заявив, що навіть після виходу росії із зернової угоди, треба робити все, щоб Україна могла використовувати Чорноморський коридор. До Києва звернулися компанії, які є власниками кораблів. Всі готові продовжувати постачання зерна за умов, якщо Україна відпустить, а Туреччина буде пропускати кораблі.