"Укрнафта" збільшила щодобовий дебет на двох свердловинах на 80 тонн
Київ • УНН
"Укрнафта" збільшила добовий видобуток нафти на понад 80 тонн завдяки геолого-технічним заходам, зокрема капітальному ремонту свердловин та цифровому моделюванню, що дозволило переоцінити запаси вуглеводнів та оптимізувати роботу свердловин.
ПАТ "Укрнафта" збільшило видобуток нафти більш ніж на 80 тонн на добу в результаті проведення двох успішних геолого-технічних заходів на свердловинах. Про це з посиланням на пресслужбу компанії, передає УНН.
Деталі
Зокрема, на родовищі на північному сході провели капітальний ремонт, якому передувало створення цифрової геолого-технологічної моделі. Це дозволило фахівцям Укрнафти оцінити поточні запаси вуглеводнів, створити гідродинамічну модель та спланувати подальшу стратегію з розробки родовища.
Після проведеного аналізу, в рамках основної стратегії нарощування видобутку, були обґрунтовані рекомендації з переведення свердловин на горизонти з недренованими запасами нафти
Зазначається, що на основі підготовлених матеріалів здійснили капітальний ремонт свердловини. Спочатку - необхідні геофізичні дослідження, аби упевнитися, що на запланованих горизонтах є ресурс.
Потім фахівці від'єднали нижній горизонт, поклади якого вже були відпрацьовані.
Далі вони провели перфорацію верхнього горизонту на глибині 4633-4638 метрів. Після освоєння свердловина почала фонтанувати. На даний час дебіт становить понад 60 тонн на добу.Зараз свердловина вийшла на режим та працює з дебітом нафти 28 тонн на добу
Доповнення
Крім того, на заході України працівники Укрнафти провели кислотний гідророзрив пласта на одному з об'єктів - такі роботи проводились вперше на цьому родовищі.
Зараз свердловина вийшла на режим та працює з дебітом нафти 28 тонн на добу
Зазначається, що до проведення робіт дебет на цій свердловині становив 7-9 тонн на добу.
Таким чином, проведені заходи дозволили збільшити добовий видобуток нафти на понад 80 т/добу.
Нагадаємо
"Укргазвидобування" запустило дві свердловини загальною продуктивністю понад 200 тис. кубометрів газу на добу, відновивши роботу свердловини 1975 року за допомогою буріння бічного стовбура та гідророзриву пласта.