Українські вчені в Антарктиді вивчають китів за допомогою дронів: фото

Українські вчені в Антарктиді вивчають китів за допомогою дронів: фото

Київ  •  УНН

 • 5544913 перегляди

КИЇВ. 9 березня. УНН. Українські вчені Національного антарктичного наукового центру почали використовувати дрони для кращого вивчення найбільших тварин планети – китів. Про це інформує УНН, посилаючись на Facebook центру.

Цитата

"Для більш точних розрахунків наш дрон оснащений додатковим лазерним альтіметром, який точніше, ніж бортовий, визначає відстань до цілі", – пояснила дослідниця китів, співробітниця відділу біології і екології НАНЦ Оксана Савенко.

Деталі

Біологи пояснюють, кити мають величезні розміри: довжина горбанів сягає 13-15 м, а синіх китів – 30 метрів. Тому, виміряти тварин з човна чи з берега досить складно, а зображення з дрона значно полегшує це завдання. Біологи,  встановивши розмір кита, можуть зробити висновки про його вікову категорію та вгодованість.

"Своєю чергою, це дає змогу краще розуміти стан популяцій китів, багато з яких були хижацькі винищені людьми в минулому столітті, та якість кормової бази цього року, адже в Антарктику деякі види припливають саме для живлення", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що одним з завдань цієї програми є вивчення реакції китів на наближення човнів та їхнє перебування поблизу. Це міжнародний експеримент, за результатами якого буде скориговано правила щодо наукових та рекреаційних спостережень за китами в Антарктиці. Крім цього, за допомогою дронів науковці досліджують поведінку китів загалом - як самиці навчають дитинчат самостійного живлення крилем або в який спосіб взаємодіють кити під час групових полювань та соціальних контактів.

Перший етап роботи провели співробітники відділу біології і екології НАНЦ Оксана Савенко та Вадим Ткаченком в районі Антарктичного півострова. Вченим вдалося провести низку інших важливих досліджень китів та тюленів, які є частиною міжнародної співпраці НАНЦ з лабораторією біотелеметрії та поведінкової екології Університету Каліфорнії (США) та проєктом фотоідентифікації морських ссавців "Happywhale".

Зокрема, дослідники зробили фотоідентифікаційні світлини горбатих китів, фінвалів, косаток, тюленів Ведделла і морських леопардів, а також виконували акустичні записи морських ссавців. Повідомляється, що впродовж найближчого місяця Оксана та Вадим продовжать цю роботу вже на станції "Академік Вернадський".

Нагадаємо

Через погодні умови цього року українська антарктична станція "Академік Вернадський" опинилась "в облозі" величезної кількості пінгвінів.