Україна розпочинає селф-скринінг відповідності законодавства до права ЄС

Україна розпочинає селф-скринінг відповідності законодавства до права ЄС

Київ  •  УНН

 • 1000971 перегляди

КИЇВ. 2 лютого. УНН. Україна розпочинає процес перевірки українського законодавства на відповідність актуальному праву ЄС (скринінг) у межах підготовки до переговорів про членство в Європейському Союзі. Про це заявила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час спільних консультацій Уряду України та Колегії Європейської Комісії, передає УНН з посиланням на Урядовий портал.

Цитата

«Наразі ми маємо унікальний момент для досягнення амбітних цілей європейської інтеграції, унікальний момент для трансформації країни і підготовки держави до перемоги», – наголосила Стефанішина.

Деталі

Стефанішина висловила вдячність колегам з Європейської Комісії за намір навесні 2023 року надати проміжну оцінку прогресу України у реалізації політичних реформ, визначених Європейською Комісією для подальшого руху до членства в ЄС. Урядовець поінформувала про важливі, системні рішення, ухвалені у межах кожної із семи рекомендацій, зазначивши про велику спільну роботу проведену з європейськими експертами для їх підготовки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна завершує виконання семи рекомендацій Єврокомісії, результати презентують завтра

Стефанішина подякувала за передану Єврокомісією другу частину звіту про рівень наближення законодавства України до актуального права ЄС, що підготовлена на основі опрацювання відповідей України на опитувальник ЄС минулого року.

«У межах підготовки України до переговорного процесу ми вже починаємо селф-скринінг, основою для якого стане саме представлений вами сьогодні документ. Після скринінгу, що продемонструє відповідність українського законодавства до права ЄС по всіх главах переговорного процесу, ми сформуємо національну програму переходу на європейські правила», – сказала Віце-прем'єр-міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський отримав від Єврокомісії звіт щодо другої частини опитувальника для членства в ЄС

Урядовець окремо відзначила структурні зміни всередині генерального директорату Європейської Комісії з політики сусідства і розширення ЄС (DG NEAR): «Хочу окремо як профільна Віце-прем'єр привітати зміни у структурі DG NEAR, призначення нового керівника, а також дуже важливе рішення – створення окремого підрозділу в структурі Європейської Комісії, відповідального за взаємодію з Україною. Це рішення є унікальним і надзвичайно важливим у контексті завдань, які стоять перед нами. Для нас це великий знак поваги, відданості і готовності втілювати наші політичні домовленості на практиці».