Україна очікує продовження безмитної торгівлі з ЄС до кінця 2024 року
Київ • УНН
КИЇВ. 2 лютого. УНН. Україна розраховує на значний прогрес в інтеграції до внутрішнього ринку ЄС та на продовження терміну дії безмитної торгівлі з Європейським Союзом до кінця 2024 року. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра фінансів Сергія Марченка з виконавчим віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом, повідомили в уряді, пише УНН.
Прем’єр наголосив, що інтеграція до внутрішнього ринку ЄС та подальше поглиблення торговельних відносин життєво необхідне для спроможності України протистояти російській агресії.
Цитата
«Зокрема, важливо до кінця 2024 року зберегти безмитне ввезення наших товарів до Євросоюзу», — відзначив Денис Шмигаль.
Деталі
Шмигаль подякував за потужну макрофінансову допомогу ЄС. Зокрема, за програму підтримки обсягом 18 млрд євро, з яких 3 млрд євро вже надійшло в Україну.
«Важливо, аби фінансові ресурси надходили прогнозовано та ритмічно. Для цього ми створили платформу «фінансового Рамштайну», — підкреслив очільник уряду.
Він також закликав ЄС долучатися до швидкої відбудови України.
«Цьогоріч на ці потреби потрібно 17 млрд доларів. Одне з ключових джерел фінансування — російські активи. Слід створити реальний механізм їх спрямування на компенсацію збитків, завданих війною», — заявив Прем’єр-міністр.
Зі свого боку Валдіс Домбровскіс, як вказано, наголосив, що ЄС і далі буде всебічно підтримувати Україну.
Доповнення
На початку січня Україна та ЄС оголосили, що 3 лютого Президент України Володимир Зеленський зустрінеться з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та головою Євроради Шарлем Мішелем.
Понад десяток єврокомісарів хотіли провести переговори з представниками уряду в Києві безпосередньо перед самітом Україна-ЄС у лютому.
На найвищому рівні вирішуватиметься питання фінансової та військової підтримки України. Україна на саміті сподівається домогтися "істотного стрибка вперед", особливо у конкретних галузях - угода про "промисловий безвіз"; призупинення дії митних зборів на український експорт ще на рік; та "активний прогрес" у приєднанні до схеми платежів SEPA (Єдина зона платежів у євро) і включення України в зону мобільного роумінгу ЄС. А також у питанні щодо просування України на шляху до членства у ЄС.
ЗМІ повідомляли, що ЄС за підсумками саміту похвалить Україну за прогрес у реформах, але навряд чи ухвалить рішення про швидкий вступ.