Українська культура у світовому визнанні: ЮНЕСКО внесло нові елементи до списків спадщини
Київ • УНН
Кобзарсько-лірницька традиція та мистецтво писанкарства офіційно визнані ЮНЕСКО як культурна спадщина людства. Це перші українські практики, які потрапили до відповідних реєстрів організації у 2023 році.
Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції внесли до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, пише УНН з посиланням на Омбудсмана Дмитра Лубінця.
Деталі
Від України це перша практика у цьому списку.
Попри багаторічні намагання радянської влади стерти з пам’яті нашого народу рідну культуру, історію, мову та самобутність, українська культура знову привертає увагу світу!
Окрім того, як результат співпраці України та Естонії, до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства внесли міжнародний елемент "Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць".
Ці здобутки — ще одне свідчення того, що українська культура, попри всі виклики минулого і сучасності, залишається непереможною. Радянська влада намагалася стерти нашу самобутність, але ми довели світові: українські традиції живуть, розвиваються і надихають!
Також, він нагадав, що до списку ЮНЕСКО вже були додані:
Петриківський розпис (2013);
Косівська мальована кераміка (2019);
Орьнек — кримськотатарський орнамент (2021).
Нагадаємо
ЮНЕСКО включила традиційний японський рисовий напій саке до нематеріальної культурної спадщини людства. Визнання має на меті відродити популярність напою в Японії, де зараз його вживають переважно на церемоніях.