Україна продовжить дослідження в Антарктиці: уряд ухвалив рішення
Київ • УНН
Україна продовжує свою програму антарктичних досліджень до 2025 року
Уряд продовжив на два роки державну цільову науково-технічну програму досліджень в Антарктиці, повідомили в Національному антарктичному науковому центрі, пише УНН.
Деталі
"Україна й надалі проводитиме дослідження в Антарктиці, забезпечуючи безперебійну роботу станції "Академік Вернадський" та криголама "Ноосфера". Для цього уряд ухвалив постанову, що продовжує термін дії державної цільової науково-технічної програми досліджень в Антарктиці до 2025 року (включно)", - ідеться у повідомленні.
Таке рішення, як повідомляється, дасть можливість упродовж наступних двох років проводити та фінансувати українські антарктичні експедиції.
"Навіть в умовах повномасштабної війни ми не маємо права зупиняти нашу антарктичну програму. Адже, по-перше, це перекреслить всі ті інвестиції, які вже зробила Україна в дослідження Антарктики за 28 років, а потім для відновлення нам знадобиться в рази більше коштів, ніж витрачається зараз на підтримку роботи експедицій. По-друге, присутність в Антарктиці – це наша можливість долучатися до глобальних дослідницьких проєктів, робити науку планетарного масштабу на рівні з передовими країнами світу. Ми беремо участь в багатьох міжнародних ініціативах, і це питання як престижу України на світовій арені, так і мотивації наших вчених залишатися в Україні, а не емігрувати", – пояснив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Він також зауважив, що Україна проводить власні дослідження в Антарктиці з лютого 1996 року. "Ці дані – безцінні, саме за ними ми зараз бачимо, як змінюється клімат на планеті, як теплішає Антарктика, яка динаміка озонової діри тощо. Це величезний внесок українських вчених саме для всього людства. І ми маємо цим пишатися і це підтримувати навіть в найскладніші часи", – зазначив очільник НАНЦ.
У НАНЦ вказали при цьому, що нещодавно українські науковці у співпраці з іноземними колегами виявили причину локального танення льодовиків в Антарктиді та температурного рекорду в районі "Вернадського".