У ЦВК прийняли низку рішень щодо проведення місцевих виборів та розглянули скарги
Київ • УНН
КИЇВ. 12 вересня. УНН. У Центрвиборчкомі прийняли низку важливих рішень щодо проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. Про це повідомили у пресцентрі ЦВК від 11 вересня, передає УНН.
Так, у ЦВК надали дозвіл мати спостерігачів на місцевих виборах ще трьом ГО.
“Ще три громадські організації отримали дозвіл мати офіційних спостерігачів на місцевих виборах. Всього такий дозвіл Комісія надала вже 15 громадським організаціям”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що під час засідання, розглянувши відповідні клопотання, “Комісія надала дозвіл мати офіційних спостерігачів під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року ще трьом громадським організаціям “АДВОКАТСЬКА ФІРМА „АГЕНТ“”, “Всеукраїнська громадська організація “Європейський шлях”, “КОНТРОЛЬ ЗА ВИБОРАМИ”, — повідомили у Центрвиборчкомі.
Окрім того, громадській організації “НАРОД ПРОТИ КОРУПЦІЇ” відмовлено в наданні дозволу мати офіційних спостерігачів під час місцевих виборів. У ЦВК пояснили, що “питання виборчого процесу та спостереження за ним не належить до її статутної діяльності, що є порушенням вимог виборчого законодавства”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аваков зробив заяву у зв’язку із початком виборчої кампанії
Крім того, під час засідання 11 вересня ЦВК скасувала постанову Конотопської міської ТВК.
“Комісія скасувала постанову Конотопської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області від 6 вересня 2020 року № 10 „Про утворення меж територіальних виборчих округів на виборах депутатів Конотопської міської ради 25 жовтня 2020 року“, оскільки це рішення порушує вимоги законодавства”, — пояснили у пресцентрі Комісії.
Разом з тим, Комісія зобов’язала Конотопську міську ТВК не пізніше 15 години 12 вересня цього року утворити ТВК з виборів депутатів Конотопської міськради Конотопського району Сумської області та Конотопського міського голови 25 жовтня 2020 року відповідно до вимог Виборчого кодексу України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місцеві вибори-2020: понад 98 тисяч виборців змінили свою виборчу адресу
Зокрема, у Центрвиборчкомі 11 вересня було розглянуто скаргу щодо діяльності Київської міської ТВК.
“До ЦВК повторно надійшла скарга Радзівіла К.С., у якій суб’єкт звернення просив визнати протиправною бездіяльність Київської міської територіальної виборчої комісії щодо неприйняття в строки, визначені законодавством України, рішення стосовно утворення територіальних виборчих округів з чергових виборів депутатів Київської міської ради 25 жовтня 2020 року та скасувати відповідну постанову цієї комісії від 7 вересня 2020 року № 7. А також у зв’язку з цим — прийняти нове рішення про утворення територіальних виборчих округів”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що розглянувши всі наявні в Комісії матеріали, ЦВК залишила без розгляду по суті зазначену скаргу щодо скасування вказаної постанови Київської міської ТВК та прийняття нового рішення, оскільки є неналежним суб’єктом її розгляду в цій частині вимог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОАСК відкрив провадження у справі щодо скасування постанови ЦВК про місцеві вибори
“Комісія зауважила, що на розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва перебувають три справи, у яких заявлено вимогу про визнання протиправною та скасування вказаної постанови Київської міської ТВК, за наслідками розгляду яких буде ухвалено судові рішення, які після набрання законної сили будуть обов’язковими до виконання”, — йдеться у повідомленні.
Окрім того, розглянувши документи, в тому числі пояснення Київської міської ТВК, ЦВК відмовила в задоволенні скарги у частині вимоги про визнання протиправною бездіяльності цієї комісії щодо неприйняття в строки рішення стосовно утворення територіальних виборчих округів, у звʼязку з відсутністю належних підстав для задоволення.
“Комісія врахувала правову позицію Верховного Суду, яка полягає в тому, що для визнання бездіяльності протиправною недостатньо лише факту неналежного та/або несвоєчасного виконання обов’язкових дій. Важливими є також конкретні причини, умови та обставини, через які дії, що підлягали обов’язковому виконанню відповідно до закону, фактично не були виконані чи були виконані з порушенням строків”, — йдеться у повідомленні.
Відтак, на думку Комісії, рішення про утворення ТВК для організації та проведення чергових виборів депутатів Київської міськради у жовтні цього року вказана ТВК “прийняла 7 вересня 2020 року з огляду на низку обставин, що вплинули на можливість належної організації її роботи, та не залежали від неї”.
Разом з тим ЦВК звернула увагу Київської міської ТВК на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України в ході реалізації повноважень щодо підготовки і проведення місцевих виборів та організації своєї роботи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Козак заявив, що Верховна Рада перегляне постанову про місцеві вибори