У Сумській області подружжя отруїлося грибами

У Сумській області подружжя отруїлося грибами

Київ  •  УНН

 • 21732 перегляди

Read in English

На Сумщині чоловік і жінка отруїлися несправжніми дощовиками, зібраними на власному подвір'ї. Медики Глухівської лікарні надали допомогу, стан постраждалих поліпшується.

У Сумській області чоловік та жінка отруїлися грибами. Про це повідомляє Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб, передає УНН.

"Як з’ясувалось, постраждалі 33 – річний чоловік та 33 річна жінка жителі Глухівської міської територіальної громади на власному подвір’ї назбирали несправжні дощовики, які відносяться до неїстівних отруйних грибів. Крім того, технологія приготування страв із грибів також потребує особливого підходу, а в даному випадку гриби були тільки смажені. Завдяки зусиллям медиків Глухівської лікарні найгіршого змогли уникнути і стан хворих поліпшується. Хворі знаходяться", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що причина отруєнь грибами це – необережне, безпечне, зневажливе ставлення до збору грибів, не додержання технології приготування грибів.

Симптоми отруєння грибами:

нудота,

блювота,

біль у животі,

посилене потовиділення,

зниження артеріального тиску,

судоми,

мимовільне сечовиділення,

проноси,

розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

У Черкасах 8 людей після суші потрапили в лікарню з отруєнням, 3 з них - діти5 серп. 2024, 12:21 • 17440 переглядiв

Щоб запобігти отруєнню грибами потрібно дотримуватися наступних вимог:

1. Не треба збирати гриби:

якщо не впевнені, що знаєте їх - якими б апетитними вони не здавалися;

поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;

невідомі гриби;

з ушкодженою ніжкою, старі, в'ялі, червиві або ослизлі;

пластинчаті гриби, оскільки отруйні гриби маскуються під них.

2. Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.

3. Не куштуйте сирі гриби на смак.

4. Ще раз перевірте вдома гриби. Усі сумнівні - викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена ґрунтом - викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.

5. Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута. При обробці кип'ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.

6. Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.

7. Дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання - ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов'язково прокип'ятіть 10-15 хвилин.

"У всіх випадках отруєння грибами треба негайно звернутися за медичною допомогою", - зазначається в повідомленні.