У Китаї запустили супутник для спостереження за океанським середовищем
Київ • УНН
КИЇВ. 22 вересня. УНН. З космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю успішно запустили новий супутник для спостереження за океанським середовищем “Хайян-2C” / “HY-2C”. Запуск був проведений за допомогою ракети-носія “Чанчжен-4B”. Про це повідомляє Xinhua, передає УНН.
“Це третій за рахунком китайський супутник для спостереження за океанської динамічним середовищем. Він здатний у будь-яких кліматичних умовах здійснювати цілодобове спостереження за висотою хвиль, висотою світової морської поверхні, а також вітрами і температурою над морями. Новий супутник оснащений обладнанням, що дозволяє ідентифікувати суда, приймати, зберігати і передавати вимірювальні дані від буїв в прибережних і інших морських акваторіях Китаю”, — йдеться в повідомленні.
Супутник “HY-2C”, розроблений Китайської аерокосмічної науково-технологічної корпорацією, спільно з раніше виведеними на орбіту супутниками “HY-2B” і “HY-2D” сформує супутникове угруповання, призначене для здійснення високоточного моніторингу океанського середовища.
Як зазначили в Державному космічному управлінні КНР, ця супутникова група здатна моніторити 80% вітрових полів над глобальною морською поверхнею протягом шести годин.
Як повідомляв УНН, в США стартувала ракета-носій Falcon 9 американської компанії SpaceX для доставки аргентинського супутника SAOCOM 1B, призначеного для отримання зображень в радіолокаційному діапазоні частот. Ці зображення допомагають при ліквідації наслідків стихійних лих і зборі проб для вимірювання ступеня вологості грунту.