У Грузії опозиція готує намети до масштабного мітингу проти фальсифікації виборів
Київ • УНН
Грузинська опозиція збирає намети для мітингу 4 листопада проти результатів виборів, які вважають сфальсифікованими. Три опозиційні об'єднання відмовляються визнавати перемогу "Грузинської мрії" та погрожують відмовитися від мандатів.
Опозиція збирає намети до запланованого на 4 листопада у Тбілісі мітингу проти результатів парламентських виборів, передає УНН із посиланням на Новини Грузія.
"Якщо у вас є середні та великі намети, повідомте. Подаруйте – будемо раді, продасте – таки будемо раді", — пише на своїй сторінці у фейсбуці лідер "Коаліції за зміни" Ніка Гварамія.
Він додав, що "нічого не збирається приховувати".
"Тепер я робитиму все відкрито. Плював я на СДБ, прокуратуру, поліцію та Раждена (Ражден Купрашвілі, голова Антикорупційного бюро)", - додав він.
"Коаліція за зміни" на понеділок планує акцію разом із "Сильною Грузією" та "Національним рухом". В опозиції заявили, що вулиця стане "одним із центральних напрямків" їхньої боротьби за невизнання результатів виборів. Опоненти влади обіцяють протестувати "за законом, правом, мирно, але організовано та ефективно".
В ефірі TV Pirveli Гварамія заявив, що заявлена акція "триватиме доти, доки вибори не будуть анульовані і не будуть призначені нові вибори".
"Ми маємо зробити все, щоб не допустити скликання парламенту. Ми маємо всіма можливими способами, дозволеними конституцією та міжнародними конвенціями, перешкоджати прийняттю підсумкового протоколу ЦВК", — сказав він.
Партія "Гахарія – За Грузію", яка також здолала прохідний бар'єр на виборах, від вуличних протестів дистанціювалася. Але там повідомили, що залишаються на зв'язку з рештою опозиції щодо роботи з виявлення порушень.
Додамо
Парламентські вибори відбулися в Грузії 26 жовтня. За попередніми даними ЦВК Грузії, перемагає партія "Грузинська мрія", яка залишається при владі вже 12 років.
Усі три опозиційні об'єднання, які подолали бар'єр, заявили, що не визнають результатів. Вони кажуть, що відмовляться від своїх мандатів. Президент Саломе Зурабішвілі підтримала опозицію, назвавши вибори "масово сфальсифікованими" за участю росії.
Цифри ЦВК Грузії значно відрізняються від екзит-полів іноземних компаній HarrisX та Edison Research. Про порушення, які могли вплинути на результати виборів, кажуть міжнародні спостерігачі. ЄС та США вимагають проведення розслідування.
Згідно із законом, ЦВК має підбити остаточні результати виборів через 20 днів. Паралельно прокуратура, МВС та Служба спеціальних розслідувань розпочали перевірки до смуги передбачуваних фактів фальсифікації виборів. Теоретично висновки слідчих органів можуть призвести до того, що результати голосування визнають недійсними.
Опозиція не довіряє розслідуванню. Опоненти влади вважають, що в країні не залишилося незалежних інституцій, а перевірку слід доручити міжнародним організаціям.