У Франції за допомогою ДНК шукатимуть господарів собак, які не прибирають за своїми домашніми улюбленцями

У Франції за допомогою ДНК шукатимуть господарів собак, які не прибирають за своїми домашніми улюбленцями

Київ  •  УНН

19 липня 2023, 12:23 • 271355 перегляди

КИЇВ. 19 липня. УНН. Власники собак у південнофранцузькому містечку Безьє будуть зобов'язані носити з собою "генетичний паспорт" свого улюбленця в рамках експериментальної схеми, покликаної зменшити кількість екскрементів на вулицях міста, повідомляє УНН з посиланням на The guardian.

Деталі

Власники собак у Безьє візьмуть у своїх улюбленців зразки слини, щоб можна було пов'язати екскременти з конкретними тваринами.

Мер міста Робер Менар і співзасновник організації "Репортери без кордонів", каже, що мешканцям і гостям міста набридли фекалії на тротуарах. Він планує запровадити дворічний експеримент, щоб відстежувати і штрафувати тих, хто не прибирає за своїми домашніми улюбленцями.

Менар додав: "Буде певна поблажливість до тих, хто не з Безьє. Якщо вони прибиратимуть за своїми собаками, ми не будемо їм заважати. Проблема не в іноземцях, а в місцевих жителях, які не прибирають за собою".

Згідно із запланованою схемою, власники собак будуть зобов'язані відвести своїх улюбленців до ветеринара або звернутися до одного з ветеринарних спеціалістів міста для безкоштовної здачі зразка слини, який буде генетично досліджений і виданий відповідний документ. На тих, кого згодом зупинять без генетичного паспорта собаки, буде накладено штраф у розмірі 38 євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вберегти свого чотирилапого улюбленця від спеки: поради кінологів

Собачі екскременти, знайдені на тротуарі, будуть зібрані і протестовані, а дані відправлені в поліцію, яка проконсультується з національними реєстрами домашніх тварин і співставить їх з конкретним власником, який зіткнеться з рахунком за прибирання вулиць на суму до 122 євро, сказав Менар.

За його словами, експеримент триватиме до липня 2025 року.

Додамо

Менар вперше запропонував збирати ДНК приблизно 1 500 собак у центрі Безьє у 2016 році, але його запит був відхилений місцевим адміністративним судом як посягання на особисту свободу.

У 2015 році у Великій Британії повідомлялося, що рада графства Флінтшир на півночі Уельсу розглядає можливість використання бази даних ДНК для боротьби з собачими екскрементами, а на острові Уайт і в Хіндберні в Ланкаширі також обговорюють використання генетичного тестування.