Цитата
Його спитали про заклики з боку Польщі та України на адресу адміністрації США “використовувати всі наявні в її розпорядженні засоби, щоб запобігти” завершенню будівництва газопроводу. “Чи згодні ви, що адміністрація [...] використовує всі доступні (їй ресурси), щоб зупинити “Північний потік — 2?” — запитав один з журналістів.
Відповідаючи, Прайс нагадав, що раніше Держдепартамент направив до Конгресу доповідь зі списком юридичних осіб, що беруть участь в будівництві “Північного потоку — 2”. У ньому зовнішньополітичне відомство згадало судно “Фортуна” і його власника — компанію “КВТ-Рус”. Проти них в той момент вже діяли санкції в рамках закону “Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій”. У понеділок “Фортуна” і “КВТ-Рус” були також внесені в список санкцій відповідно до закону “Про захист енергетичної безпеки Європи” (Protecting European Energy Security Act).
“Важливо в зв’язку з вашим питанням і те, що ми тісно консультувалися з нашими європейськими партнерами і союзниками. Мені здається, справедливо буде сказати, що ніхто з наших партнерів або союзників не був здивований тим, що в кінцевому рахунку було в цій оцінці (що міститься в доповіді)”, — продовжив Прайс.
Він підкреслив, що США поділяють стурбованість низки своїх союзників щодо “Північного потоку — 2”. “Тому ми недвозначно заявляли, що (вважаємо) „Північний потік — 2“ поганою угодою. Це погана угода для Європи. [...] Те, що ми представили (Конгресу) у п’ятницю, — не кінець історії”, — додав співробітник Держдепу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вже 18 європейських компаній вийшли з проекту “Північний потік-2” через загрозу потрапити під санкції США
“Ми продовжимо спостерігати, оцінювати, якщо будуть підстави для додаткових відповідних політичних заходів, ми без вагань приймемо їх”, — зазначив трохи пізніше Прайс.
Контекст
Проект “Північний потік-2” передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Роботи були припинені в грудні 2019 року, після того, як швейцарська Allseas відмовилася від прокладання труб через можливі санкції з боку США. Але в грудні 2020 року Nord Stream 2 AG відновила прокладку труби, побудувавши 2,6 км трубопроводу у винятковій економічній зоні Німеччини.
Раніше американські ЗМІ повідомили, що у Зеленського говорять про розчарування українців в позиції Байдена по “Північному потоку-2”.
Минулого тижня Кремль відреагував на інформацію про плани США щодо нових санкцій проти трубопроводу.
Адміністрація США на чолі з президентом Джо Байденом почала переговори з керівництвом Німеччини з метою визначити майбутнє проекту “Північний потік-2”.
Раніше газета Financial Times повідомила, що ФРН розраховує переконати США відмовитися від санкцій проти “Північного потоку-2”. Зокрема, німецькі політики розглядають можливість застосування механізму, який дозволить Німеччини самостійно перекрити “Північний потік-2”, якщо Росія, наприклад, буде тиснути на Україну і довільно скоротить поставки через її газотранспортну систему.
Як стало відомо недавно переговори почнуться після того, як будуть зайняті і затверджені важливі пости в американських міністерствах. Однак обидві сторони сигналізували про готовність до компромісів. Основною темою на переговорах — стане Україна.